Sestdien, 2. augustā, referendumā par Satversmes grozījumiem, kas ļautu tautai rosināt Saeimas atlaišanu, kopumā piedalījušies 627 267 balsstiesīgie jeb 42 procenti, no kuriem Satversmes grozījumus atbalstījuši 608 446 vēlētāji jeb 40,16 % no visu balsstiesīgo skaita, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie provizoriskie tautas nobalsošanas rezultāti.
No visiem referenduma dalībniekiem 96,75 % balsojuši par Satversmes grozījumiem, bet 3% balsojuši pret. Lai grozījumi Satversmē iegūtu likuma spēku, tautas nobalsošanā bija jāpiedalās un jānobalso „par" vismaz 50 procentiem vēlētāju jeb 757 607. Tātad šoreiz pietrūcis vien 149 161 balss.
Visvairāk grozījumus Satversmē atbalstījuši Tukuma rajonā – 97,32 % referenduma dalībnieku, bet visvairāk pret balsojuši Rēzeknes rajonā – 4,13 %.
Aktīvi referendumā piedalījās arī pilsoņi Madonas rajonā. Daudzi vēlētāji savas ikdienas gaitas sāka tieši ar to – ar došanos uz tuvāko tautas nobalsošanas iecirkni. Pavisam Madonas rajonā sestdien pulksten septiņos no rīta durvis vēra 26 tautas nobalsošanas iecirkņi, un jau pirmajās minūtēs vēlētāji pauda savu attieksmi par ierosinātajiem Satversmes grozījumiem.
Līdz pulksten astoņiem Madonas rajonā savu pilsoņa pienākuma bija izpildījuši 377 vēlētāji. Visvairāk vēlētāju pirmajā stundā ieradās Madonas kultūras nama filiālē „Vidzemē" – 77, Lubānas novadā – 35, Ērgļu novada domē – 26, Cesvaines kultūras namā – 24, Varakļānu pilsētā – 22, Aronas pagastā – 22, vismazāk – Vestienas pagastā, kur šajā laikā nobalsoja tikai viens referenduma dalībnieks.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 05.08.2008.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto