Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Pirmklasniekiem būs brīvpusdienas

Redakcija

Autors • 05.08.2008.

Burtu lielums

Pirms nedēļas Ministru kabinetā (MK) tika apstiprināti Bērnu un ģimenes lietu ministrijas (BGLM) sagatavotie un iesniegtie noteikumi „Valsts budžeta līdzekļu pašvaldībām pamatizglītības iestādēs skolēnu ēdināšanai aprēķināšanas, piešķiršanas un izlietošanas kārtība un apmērs".

Minētie noteikumi paredz no šā gada 1. septembra nodrošināt visiem pamatskolas pirmās klases skolēniem brīvpusdienas, tādējādi dodot iespēju vismaz reizi dienā visiem 1. klašu skolēniem ēst siltu ēdienu, veidojot veselīgas ēšanas paradumus, kā arī sniedzot tiešu atbalstu katrai ģimenei, kurā ir pirmklasnieks. Saskaņā ar minētajiem MK noteikumiem, pašvaldības saņems no valsts budžeta 80 santīmus dienā viena pamatskolas pirmās klases skolēna ēdināšanai pašvaldības teritorijā esošajās izglītības iestādēs.

Nauda vēl nav piešķirta

Ļaudonas pagasta padomes priekšsēdētājas Līgas Calmānes komentārs: – Piešķirto finansējumu vēl neesam saņēmuši, ir tikai pirmais oficiālais ziņojums no BGLM ar lūgumu sniegt ministrijai informāciju par atbildīgo personu šajā sakarā. Zinu, ka būs elektroniska ēdināšanas uzskaites sistēma ministrijā. Domāju, ka šajā sistēmā būs saraksts ar pirmklasnieku vārdiem. Likumu vēl neesmu līdz galam izstudējusi, tāpēc šobrīd mani nedaudz mulsina tas, ka mūsu skolā pusdienas izmaksā mazāk kā 80 santīmus. Rodas jautājums, kā var izmantot šo lieko naudu? Atsevišķas pusdienas taču pirmklasniekam un pārējo klašu skolēniem negatavos. Pieļauju, ka dosim pirmklasniekiem pusdienās klāt kādus augļus.

Iepriekš tika solīta brīvpusdienu piešķiršana visiem pirmo 4 klašu skolēniem, taču pagaidām no solījuma ir ieguvuši tikai pirmklasnieki. Ļaudonas pagasta padomē tiek apspriesta iespēja pirmās 4 klases par brīvu ēdināt no pašvaldības budžeta, šobrīd šis jautājums ir atklāts, jo pašvaldības deputāti nav par šo iespēju lēmuši.
Madonas sociālā dienesta vadītājs Gundars Riekstiņš uzsvēra, ka noteikumi esot apstiprināti, bet nauda piešķirta vēl neesot.

– Pirms tam jau notika ilgas diskusijas par brīvpusdienu piešķiršanu pirmo 4 klašu skolēniem. Tagad tiek spriests tikai par 1. klasi. Taču nevar teikt, ka finansējums ir piešķirts, tādu MK lēmumu vēl neesmu redzējis. Ir nolemts, ka tā vajadzētu, bet, kamēr nauda nebūs izdalīta pašvaldībām, tikmēr mana attieksme pret šo jautājumu ir nedaudz piesardzīga. Ja solītais piepildītos, tas būtu brīnišķīgi, jo mazie bērni vēl nav tik izlepuši kā vecāko klašu skolēni. Viņus var pieradināt pie pareizas ēšanas paradumiem, lai pusdienās neēd bulciņas, čipsus un citus ne tik veselīgus produktus. Kas var būt labāks par siltu, veselīgu pusdienu apēšanu? Liela nozīme ir arī vecākiem, viņiem jāskubina bērni ēst veselīgi, – teica Gundars Riekstiņš.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 05.08.2008.

Autore: LAURA VOITIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px