Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Kopīgi mērķi vieno

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 20.04.2023.

Burtu lielums

Līdz ar pavasara atnākšanu neizskaidrojami parādās vēlme uzrīkot ģenerāltīrīšanu mājoklī, sakopt piemājas teritoriju, puķudobes un dārzus.

Šonedēļ ir lieliska iespēja izkustēties un padarīt kādu sava pagalma, pagasta vai novada stūrīti tīrāku un sakoptāku, piedaloties Lielajā talkā. Šogad talka norisināsies jau 16. gadu. Ikviens Latvijas iedzīvotājs 22. aprīlī aicināts iesaistīties Lielās talkas aktivitātēs, rīkojot sakopšanas un labiekārtošanas talkas, lai veidotu apkārtējo vidi tīru un zaļu nākamajām paaudzēm. Nav nozīmes, vai talkos kolektīvi vai vienatnē – galvenais ir iesaistīties, ar savu darbu paveikt cēlu mērķi – padarīt apkārtni sakoptu. Patiesībā to var darīt katru dienu. Dodoties ikdienas pastaigā, paņemt līdzi maisiņu, kurā var ielikt kādu zemē nomestu atkritumu, runāt ar līdzcilvēkiem un lieku reizi atgādināt, ka atkritumiem ir paredzēta sava vieta. Atkritumu urnas, šķirojamo atkritumu konteineri ir brīvi pieejami, tāpat šobrīd automašīnu īpašniekiem ir lieliska iespēja četras automašīnas riepas bez maksas nodot Augu ielā 29, Madonā. Akcija ir spēkā līdz 13. maijam, un to nodrošina SIA "Madonas namsaimnieks" sadarbībā ar "Eco Baltia Vide". Šī patiešām ir iespēja, kas jāizmanto, lai riepas nekrātos šķūnītī vai netiktu izmestas mežā vai sadedzinātas, kā nereti mēdz gadīties. Diemžēl dabā nonāk arī citi sadzīves atkritumi.
Talkas laikā vai ikdienā sakopjot savu sētu, nedrīkst aizmirst arī par drošību. Vispirms noteikti jāatceras par atbilstošu apģērbu un apaviem, par pareizu dažādu instrumentu izmantošanu, lai neveicinātu traumu rašanos, bet vissvarīgākais šobrīd noteikti ir ievērot ugunsdrošību. Ik pa laikam medijos dzirdam Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta sniegto informāciju par ugunsgrēkiem un degošu kūlu. Aizvadītajās brīvdienās, piemēram, arī mūsu novadā dega pērnā zāle pat 25 ha platībā. Kādam kūlas dedzināšana var šķist lieliska izklaide. Tomēr tā var novest arī pie lielas nelaimes. Sadeg kukaiņi un dzīvnieki, ugunij izplešoties, nodeg ēkas, diemžēl bojā iet arī cilvēki. Kāds gan var būt prieks dedzināt kūlu, ja pēc tam paliek neglīta melna zeme, cieš cilvēki un dzīvā radība.
Sargāsim sevi un līdzcilvēkus, priecāsimies par skaisto pavasari un darbosimies kopīgam mērķim – tīrai Latvijai!

21.04.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px