No 25. jūlija līdz 27. jūlijam Ērgļos notika svētki, kas tradicionāli jau 12. gadu pēc kārtas jūlija beigās pulcē iedzīvotājus. Pēc Ērgļu, Sausnējas, Jumurdas pagastu apvienošanās tie pārtapuši par novada svētkiem.
Nu jau otrie Ērgļu novada svētki ir beigušies. Ko un cik katram no mums tie ir devuši? Tik, cik katrs gribēja un spēja paņemt. Lielākie ieguvēji, protams, bija tie, kuri aktīvi iesaistījās piedāvātajās aktivitātēs. Kopā darbojoties, rodas arī kopības un līksmes sajūta. Arī pasīvie vērotāji varēja pasmelt sev stariņu prieka, ja vien spēja visu uzņemt ar atvērtu sirdi.
Radošā darba grupa, saliekot kopā gan sporta, gan izklaides aktivitātes, pasākumam piesaistīja gan novada ļaudis, gan viesus no citām Latvijas vietām.
25. jūlijā Ērgļu Saieta nama zālē uz zoles mačiem, kas ieilga līdz pat pulksten 2 naktī, pulcējās dažāda vecuma un parametru stiprā dzimuma pārstāvji, arī pa kādai dāmai.
Uz svētku atklāšanu ieradās Jumurdas pagasta, Ērgļu ielu un draugu komandas. Pēc karogu pacelšanas, novada domes priekšsēdētāja Guntara Velča un Vācijas ciemiņu uzrunām svētki iesākās ar komandu stafetes skrējienu un diskoballi.
Vispiesātinātākā ar dažādiem pasākumiem bija otrā svētku diena. Agri rītā – makšķerēšanas sacensības, kas tradicionāli noslēdzās ar zivju zupas vārīšanu. Pēc tam – pāru braucieni laivās, ekstrēmais skrējiens Skanstes kalnā. Tālāk no ūdeņiem gaidīja citas aktivitātes: strītbols, atrakcijas bērniem, svara stieņa spiešana, spēka trīscīņa vīriem, veloorientēšanās, sīkmači.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 05.08.2008.
Autore: TERĒZA KAIMIŅA
režisore, kultūras projektu vadītāja
ILZES DAUGIALLO foto