Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Demokrātija zem tepiķa?

BAIBA MIGLONE

Autors • 30.03.2023.

Burtu lielums

Jau labu laiciņu sabiedrības uzmanību saista izveidojusies konfliktsituācija starp Ogres pašvaldību un Ogres Vēstures un mākslas muzeju.

Viss sākās ar muzeja atteikumu uzņemt domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa (NA) iecerēto sankcijām pakļautā Krievijas oligarha Pjotra Avena kolekcijas porcelāna izstādi. Tāpat pašvaldība bija liegusi rīkot sapulci Ogres muzeja atbalstam. Vien pēc atkārtota pieteikuma saņemšanas mītiņa dienā kļuva zināms, ka sapulces rīkošana tomēr atļauta.
Šobrīd, kā vēsta plašsaziņas līdzekļi, konflikts tikai uzņem apgriezienus. Ir atcelta izstāžu programma, muzeja darbinieki, ieskaitot direktori, apsver aiziešanu no darba, tikmēr mērs plāno muzeja reorganizāciju ar uzsvaru uz novadpētniecību.

Ogres muzeja izstāžu zālē šobrīd bija jābūt fotogrāfa Arņa Balčus izstādei par neseno pandēmiju, bet tās vietā sienas rotātas ar eklektiski savāktām gleznām no muzeja fondiem. No šodienas, 31. marta, amatu atstāj sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Zvirbule, šopirmdien kolēģiem par aiziešanu paziņojusi arī direktore Evija Smiltniece. Īsziņā viņa raksta: „Divas iepriekšējās dienas biju dziļās pārdomās. Rakstu atlūgumu. Ātrāk par mēnesi mani nekur nelaidīs. Visa šī nemitīgā atrakstīšanās, atšaudīšanās, atbumbošanās man vairs nav pieņemama, visam ir robežas," – vēstīts portālā lsm.lv.
Direktore kolēģus pirmdien arī brīdināja, ka otrdienas, 28. marta, rītā muzejā ieradīsies domes kontroles komisija. Mērs Egils Helmanis „Latvijas Radio" apstiprināja: pašvaldība muzejā veiks finanšu auditu, plānota reorganizācija. Nākotnē muzejs nevis importēšot izstādes no galvaspilsētas, bet padziļināti pētīšot katru no 16 Ogres novada pagastiem. Pašvaldība Ogres mēra personā decembrī sākusi pārraudzīt jaunizveidoto pašvaldības kultūras komisiju, mērķis esot koordinēt Ogres novada kultūras pasākumus un uzraudzīt to kvalitāti, lai sekmētu novada attīstību.
Lasi un brīnies, kā kaut kas tāds mūsdienās iespējams – stingrs pašvaldības diktāts: kas, ko un kā, tā vietā, lai ļautu muzejam kā iestādei un savas nozares speciālistiem strādāt un radoši izpausties.

31.03.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px