Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Kā vērtē otro Krišjāņa Kariņa vadīto Ministru kabinetu?

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 23.03.2023.

Burtu lielums

Šajās dienās aprit 100 dienu, kopš divarpus mēnešus pēc parlamenta vēlēšanām, 14. Saeima izteica uzticību jaunajai trīs politisko spēku – „Jaunās Vienotības", „Apvienotā saraksta " un Nacionālās apvienības – veidotajai valdībai. Viedokli, kā vērtē otro Krišjāņa Kariņa vadīto Ministru kabinetu, lūdzu izteikt pārvalžu vadītāju Ļaudonas un Kalsnavas pagastā Artūru Portnovu.

Pazaudēta realitātes izjūta
– Godīgi sakot, esmu ļoti dusmīgs uz jaunizveidoto valdību. Man liekas, ka valdības vadītājs, viss Ministru kabinets vispār ir maksimāli pazaudējis realitātes izjūtu. Turklāt valdības vadītājs, manā uztverē, uzvedas apmēram tā, it kā viņam, līdzīgi kā Amerikas prezidentam, būtu uzticētas premjera un Valsts prezidenta funkcijas vienlaicīgi. Tā apmēram arī uzvedas mūsu premjers, kas ir pazaudējis izpratni, kas ir lēmējvara un izpildvara, un pret lēmējvaru izturas tā, it kā tā būtu viņam pakļauta, – uzskata Artūrs Portnovs. – Šajā situācijā, ņemot vērā premjera retoriku, to, kā viņš uzvedas, būtu jāiejaucas Valsts prezidentam, bet arī viņš klusē. Kā piemēru minēšu to precedentu, kā premjers augstprātīgā un paaugstinātā tonī runāja ar veselības ministri. Taču viņa nebūt nav nekāds viņa pakalpiņš, bet ir pilntiesīga Ministru kabineta locekle, savas nozares ministre. Pie tam arī no ētikas viedokļa raugoties, būtu jāņem vērā, ka šo ministra pienākumus veic sieviete, līdz ar to pret viņu būtu jāizturas ar vēl lielāku cieņu, nevis tā, it kā jūra būtu līdz ceļiem. Pats premjers līdz šim, manā skatījumā, ir strādājis, savārot daudzas ziepes, kas joprojām nav izstrēbtas, bet tagad viņš vēl audzina ministrus un norāda uz reformu nepieciešamību, tāpat to, kurām nozarēm nauda ir un kurām tās nav. Tai pašā laikā atrod iespēju sev pacelt algu, izveidot jaunu ministriju un palielināt birokrātisko pārvaldes aparātu. Turpretī tad, kad jāmeklē papildu finansējums medicīnai un izglītībai – šīm fundamentāli svarīgajām nozarēm, sāk izvirzīt neizpildāmus noteikumus. Kā jau teicu, ir pazaudēta realitātes izjūta, un, cerams, cilvēki to sapratīs un nākamajās vēlēšanās varbūt tomēr nopietnāk pārdomās un izvērtēs, par ko balsot. Manuprāt, patlaban ir izveidojies tāds autokrātisks režīms, tai skaitā attiecībā uz lauku iztukšošanu un skolām. Tas vienkārši ir barbarisms, ja 7 gadus vecam bērnam uz skolu ir jāmēro 30 vai 40 kilometru liels attālums.

24.03.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px