Pašā janvāra izskaņā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, informējot par notikumiem novadā, ziņoja par divām reizēm, kad ugunsdzēsēji glābēji steidza dzēst degošas automašīnas.
Vienā gadījumā dega vieglā automašīna 6 m2 platībā, savukārt otrā – dega vieglās automašīnas motora nodalījums 2 m2 platībā.
Pēc informācijas publicēšanas ar laikraksta "Stars" redakciju sazinājās kāds kungs, vēloties noskaidrot, vai nav pamata satraukumam un šie gadījumi nav ļaunprātīga automašīnu dedzināšana.
Sazinoties gan ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, gan Valsts policiju, tika saņemts apstiprinājums, ka satraukumam nav pamata.
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Dienvidvid-zemes iecirkņa priekšniece pulkvežleitnante Inga Randare skaidro: – Mūsu iecirknī ir bijis tikai viens šāds gadījums, kur degusi automašīna. Šobrīd nav iegūta informācija, ka būtu notikusi ļaunprātīga dedzināšana. Par dedzinātāju aktivizēšanos nav pamata satraukties.
24.02.2023.