Jau tradicionāli trīspadsmito gadu jūlija trešajā nedēļā Kuldīgā norisinājās pilsētas festivāls „Dzīres Kuldīgā". Atšķirīgs no citu pilsētu svētkiem ir ne tikai nosaukums, bet arī saturs ar kuldīdznieku veidotiem oriģināliem, netradicionāliem, atraktīviem pasākumiem un svētkiem, īpaši veidotām koncertizrādēm. Ik gadu festivālam ir sava devīze.
Šogad tā bija „Kuldīga zeļ un plaukst". Svētku ietvaros notika arī „Slow Food" rīkotais "Lauku mielasts", kurā ar koncertprogrammu, vedot sveicienu no Madonas, uzstājās Madonas kultūras nama modes deju grupa „Aliens" un popgrupa „Smaidiņš".
Šie bija jau ceturtie „Slow Food" organizētie svētki Latvijā, pērn tie norisinājās pie mums, Madonā. Svētku laikā notika vairāki pasākumi un bija tirdziņi, kuros varēja nopirkt Latvijas bioloģiskajās saimniecībās audzētu un ražotu preci. Sevišķi pircēju piekrišanu izpelnījās mūsu rajona zemnieku saimniecības „Līvi" ražotās kazas siera bumbiņas. Kuldīdznieki tās vērtēja kā īpaši gardas un piekodināja, lai turpmāk, braucot ciemos, tās allaž būtu līdzi ciemakukulī.
Īpaša piekrišana mielastā bija biedrības „Slow Food" valdes priekšsēdētāja Mārtiņa Rītiņa vadībā gatavotajām grūbām ar gliemežiem un grūbām ar gailenēm, ko ikviens varēja nogaršot. Šefpavārs komentēja gatavošanas procesu, atbildēja uz jautājumiem, uzsvērdams, ka viņa un domubiedru specifika ir lēna ēdiena gatavošana, kas mūsdienu ātrajā dzīves tempā jau kļūst par retumu.
Mārtiņš Rītiņš Kuldīgā iepriekš ir bijis tikai vienu reizi, interesanta viņam šķita pilsētas arhitektūra.
– Kuldīgā esmu bijis pirms vairākiem gadiem, kad baroju šeit prezidenti. Šeit ir daudz tumšu pagrabu, tiem ir īpašs valdzinājums. Tādēļ šoreiz priecājos, ja varu izsprukt no pasākuma burzmas un kādā ieskatīties, – teica Mārtiņš Rītiņš. Ar interesi viņš vēroja madoniešu uzstāšanos un, izskanot kārtējai „Smaidiņa" dziesmai, uzsauca: „Bravo!"
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 31.07.2008.
Autore: SANDRA ZARIŅA
AUTORES foto