Pēc divu gadu pauzes no 3. līdz 5. februārim Rīgā, Ķīpsalā, durvis atkal vēra ceļotāju iecienītā tūrisma izstāde "Balttour".
Izstādes laikā – tūrisma aktualitātes, profesionāļu konsultācijas, tūrisma aģentūru, operatoru un kruīza ceļojumu kompāniju izdevīgākie piedāvājumi, jaunu galamērķu prezentācijas un, protams, Latvijas tūrisma pērles.
Tradicionāli ar sava novada pērlēm un jaunumiem izstādē "Balttour 2023" Vidzemes tūrisma asociācijas (VTA) kopstendā iepazīstināja arī Madonas novada tūrisma uzņēmēji un tūrisma informācijas centri.
– Kādi iespaidi gūti tūrisma izstādē? – jautāju mūsu novada pārstāvjiem.
Cesvaines TIC vadītāja Laura Smudze: – VTA kopstendā kopā ar kolēģiem pārstāvējām Madonas novadu. Bija neskaidrība, vai pēc kovida ierobežojumiem būs interese, varbūt esam kļuvuši pasīvi. Taču pasākums kopumā bija apmeklēts, cilvēku daudz, interese un uzmanība reģionu tūrismam – pietiekami liela.
Piedāvājām jaunāko – vilciena ekskursiju, aicinājām uz ziemas pasākumiem, kā arī izplatījām un popularizējām Madonas novada ga-da lielāko pasākumu plānu. Uz mūsu stendu nāca arī tūrisma kompāniju un grupu vadītāji, kas, plānojot savus vasaras maršrutus, interesējās, kas notiek Cesvaines pilī, kādi ir jaunumi, kas ir Vineta Meistere. Bija arī jautājumi par Lubāna ezera apceļošanu, par pārgājieniem, velomaršrutiem, par to, kas jauns Madonas novadā. Piedāvājām izspēlēt viktorīnu par Madonas novadu, kur balvā varēja iegūt krāsojamo grāmatu vai kādu suvenīru. Satikāmies ar kolēģiem no citām pilsētām, apmainījāmies ar informatīvajiem materiāliem. Tā kā šogad plānojam vairāk orientēties uz Lietuvas apmeklētājiem, esam domājuši arī paši ar savu tūrisma informācijas telti pabraukāt pa Lietuvas pilsētām, tāpēc izstādē iepazinos ar kolēģiem no Lietuvas, viņi padalījās ar saviem gada pasākumu plāniem.
Mūs atbalstīja AS "Cesvaines piens" ar sieru, SIA "Madonas karameles" ar konfektēm cienāšanai. Sestdien piedalījās arī SIA "Burkānciems" no Ļaudonas pagasta ar sieru.
Madonas novada TIC speciāliste Ilze Stūre: – Izstādes "Balttour" laikā mums bija iespēja pievērst uzmanību ar Lubānas amatnieku centra dalībnieces Daces Rudzītes darinātajām filca cepurēm un maskām.
– Izstādes pirmajā dienā jutām lielu interesi gan par mūsu tūrisma ceļvežiem, gan par vilciena ekskursiju un par "Zaļo ceļu" maršrutiem, kā arī bija individuāli jautājumi par ģimenes braucieniem. Pie Madonas novada stenda pienāca arī eksprezidents Raimonds Vējonis un, būdams novadnieks, interesējās par šā gada pasākumu plānu, par vilciena ekskursiju un tūrisma ceļvedi, – iespaidos dalījās Ilze Stūre.
– Lai gan Madonas novadam VTA kopstendā bija atvēlēts tikai metriņš, man ļoti patika mūsu mazā iniciatīva, arī pleca sajūta, sirsnība un brālība, – vērtēja "Ērgļu stacijas" īpašnieks Māris Olte. Viņš dalījās savā vērtējumā: – Madonai blakus atradās Smiltenes TIC stendiņš, un tur slaidiņos demonstrēja, kā ar SUP dēļiem brauc pa palu upi. Smiltenieši vēlējās parādīt tūrisma improvizāciju par tēmu, kā gūt dzīvesprieku.
Atceros, kādreiz mūsu novadam bija daudz plašāks stends, bet daudz ļaužu nenāca klāt. Tagad mums bija atvēlēts tikai 1 metrs, bet tas, manuprāt, bija daudz dzīvāks. Veidojot stendu izstādē, ir jāpiedomā, kā vairāk dabūt iekšā dzīvesprieku, iedvesmu, jo vismaz mani nokauj papīri, kas ieved rutīnā. Kad kādam pārim no Ogres teicu, ka Madonas novads ir otrs lielākais Latvijā, viņi strīdējās, jo nesaista mūs ar Lubāna mitrāju, Ērgļiem. Tātad ir jārunā, jāstāsta, jāparāda.
Lubāna mitrāja informācijas centra vadītāja Agnese Kruste: – Tūrisma izstādē biju otro reizi, likās, ka visi apmeklētāji ir tik pozitīvi. Sadraudzējāmies ar kolēģiem no citiem stendiem. Daudzi apmeklētāji zināja, kas ir Lubāna ezers, arī par Lubāna mitrāju bija dzirdējuši, bet nezināja, kur tas atrodas. Uzaicināju.
10.02.2023.