Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Vienpadsmitie Latviešu mūzikas svētki ir klāt

Redakcija

Autors • 29.07.2008.

Vienpadsmitie Latviešu mūzikas svētki ir klāt
Burtu lielums

Jau vienpadsmito gadu Madonas un Latvijas sabiedrībā izskan vārdu salikums „Latviešu mūzikas svētki". Ja sākumā apmeklētāju rindas veidoja tikai audzēkņu, skolotāju un draugu loks, tagad šie visdažādāko mūzikas žanru koncerti pulcina Madonas inteliģenci un interesentus arī no citām pilsētām, pat no Rīgas, jo visos svētkos skan, kā mēdz teikt, pasaules pirmatskaņojumi.

Visu paaudžu latviešu komponisti mūsu mūziku ir pacēluši tādos profesionālos augstumos, ka savu tautu ir ieveduši vadošo mūzikas nāciju lokā. Svarīgi, lai ne tikai mūzikas skolu audzēkņi un viņu vecāki, bet ierindas klausītāji dzīvotu mūsu mūzikas jaunumiem līdzi.

Visi svētku kamermūzikas koncerti skanēs Madonas mūzikas skolas Laimas zālē, bet svētku kulminācija – simfoniskais koncerts – Madonas kultūras namā. Svētkus ceturtdien, 31.jūlijā pulksten 19, atklās trīs Madonas izcelsmes vijolnieces: Marta Jagmane, Inese Freija un Rasa Kumsāre ar saviem draugiem. To vidū – daudzu konkursu laureāti: Rūdolfs Vanks (klavieres), Rihards Plešanovs (klavieres), Kārlis Klotiņš (čells).

Koncerta kulminācija būs mūsu klasiķa Jāņa Mediņa klavieru trio, kas Madonā skanēs pirmo reizi, bet koncerts sāksies ar Kārļa Veilanda skaņdarbiem „Elēģija" un „Ilgas". Koncerts turpināsies ar jaunklasiķa Andra Riekstiņa melodiskajiem opusiem, rakstītiem tieši Madonas mūzikas skolas izpildītājsastāvam. Andris Riekstiņš, apvienojot sevī komponista un vadošā Cēsu vijoles skolotāja posteni, ir arī Madonas mūzikas skolas kamerorķestra un svētku simfoniskā orķestra koncertmeistars un diriģents. Koncerta ritumā dzirdēsim nepelnīti aizmirstā Latvijas laika komponista Jāņa Vītoliņa ansambļus divām vijolēm, čellam, kontrabasam un klavierēm. Skanēs arī P. Plakida un P. Vaska mūzika. Pianists, bijušais Martas Jagmanes klasesbiedrs no E. Dārziņa mūzikas vidusskolas Rūdolfs Vanks atskaņos ārkārtīgi virtuozo Jāzepa Vītola „Viļņu dziesmu". Šis mūsu vecmeistara skaņdarbs pa spēkam tikai retajam no pianistiem.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 29.07.2008.

Autors: ARTIS KUMSĀRS
Madonas mūzikas skolas direktors


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px