Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Ēku izgaismošana svētkos

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 15.11.2022.

Burtu lielums

Pie tā, ka gada tumšākajos mēnešos – novembrī un decembrī, atzīmējot Lāčplēša dienu un svinot Latvijas dzimšanas dienu, kā arī sagaidot Ziemassvētkus un Jauno gadu, tiek izgaismotas ēkas un spoži iedegti dažādi dekori, esam pieraduši jau daudzu gadu garumā. Kā būs šogad, vai to ietekmēs nepieciešamība taupīt energoresursus – to jautāju Madonas pilsētas pārvaldniekam Guntim Ķeverim un Varakļānu novada domes priekšsēdētājam Mārim Justam.

Šoreiz būs pieticīgāk
– Tas nav stāsts tikai par energoresursu taupīšanu. Ēku izgaismošana tādā kvalitātē un apjomā, kāda tā bija iepriekšējos gados, kad Madonas kultūras nams un citas ēkas patriotiskās nedēļas laikā iemirdzējās Latvijas valsts karoga krāsās, ir ļoti dārgs prieks, un šogad tas netiks darīts, – atzīmē Guntis Ķeveris.
– Pie laternām Madonas pilsētā jau plīvo sarkanbaltsarkanie karodziņi. Ir izvietoti dekori, notiek dažādi svētku pasākumi. Tie būs arī 18. novembrī. Taču jāmēģina iekļauties šā gada apstiprinātajā budžetā. Patlaban situācija ir stabilizējusies, kaut kā vēl ierakstāmies paredzētajos izdevumos arī attiecībā uz ikdienā veicamajiem darbiem.
Vaicāts par Ziemassvētku egles iedegšanu, Jaungada uguņošanu, Priežu kalna izgaismošanu, Madonas pilsētas pārvaldnieks atklāj, ka šoreiz būs pieticīgāk, bet bez svētkiem nepaliksim.
– Lielā egle Saieta laukumā, protams, tiks iedegta, lai radītu svētku noskaņu. Pie tam tā nemaz nepatērē tik daudz elektrības. Taču Jaungada uguņošanu, tāpat kā iepriekšējos divos gados, pašvaldības nerīkos. Bet pasākumi Ziemassvētku un Jaungada noskaņās noteikti būs. Darba grupa par to vēl spriež, tai skaitā – vai arī šogad tikpat skaisti izgaismot Priežu kalniņu, ko ļoti atzinīgi pagājušajā gadā novērtēja iedzīvotāji.

Pasniegs goda rakstus
– Šogad lieli ieguldījumi, rīkojot svētku pasākumus, mums nav paredzēti. Protams, lielā Jaungada egle tiks rotāta, bet pārējo dekoru būs mazāk nekā citos gados. Taču svētku noskaņa tiks radīta, – stāsta Māris Justs. – Pēdējos divos gados nav bijis arī Jaungada salūta, un tas nav saistīts tikai ar līdzekļu taupīšanu. 2020. gadā tas bija aizliegts ar likumu, bet pagājušajā gadā netika rīkots sakarā ar kovida pandēmiju. Varakļānu pilsētas centrs gan tiek izgaismots, jau šobrīd ir izvietots novembra svētku dekorējums. Katrā ziņā svētku noskaņu cenšamies radīt, kā arī saglabāt ielu apgaismojumu. Tur, kur veikta ielu pārbūve, ir ierīkots arī energoefektīvais apgaismojums, ko iespējams regulēt, bet citur tas tiek darīts manuāli, attiecīgi izslēdzot daļu apgaismojuma. Savukārt 18. novembra svinīgajā pasākumā pasniegsim atzinības un pateicības rakstus, jau tradicionāli sveiksim arī Varakļānu Goda pilsoņus.


16.11.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px