7. jūlijā, pateicoties Madonas novada fonda un Hipotēku bankas atbalstam, Vestienā notika seminārs talka "Apmācības par aizliegumu apmeklēt dabas liegumu "Kāla ezera salas"".Pasākuma dalībnieki iepazinās ar AS "Latvijas valsts meži" Vidusdaugavas mežsaimniecības izstrādāto dabas aizsardzības plānu Kāla ezera salām 2007.-2017. gadam.
Pēc teorētiskajām apmācībām dalībnieki devās sakopt salas. Kopā ar dažāda vecuma vietējiem iedzīvotājiem strādāja arī biedrības "Mēs zivīm" inspektori un Rīgas Tehniskās universitātes tālmācības centra darbinieki, kas visas dienas laikā veidoja videomateriālus par semināra norisi. Skatoties šos materiālus, atmiņā iespiedies spilgts dialogs:
– Ko Gitai izdevās atrast?
– Mūsu civilizācijas drausmīgos atkritumus, ko vienkārši solīdie cilvēki nevīžo savākt aiz sevis.
– Vai varētu teikt, ka te ir bijuši citplanētieši un to visu atstājuši?
– Nu nē, tās bija cilvēkveidīgās būtnes. "Ādažu čipsi"? Liekam maisā!
Autore: VITA EIZENTĀLE
lauku attīstības speciāliste
Ata Kapenieka foto