#SIF_MAF2022
Madžuļu ģimene Madonā dzīvo nu jau 16 gadu. Olgas un Mārtiņa paspārnē aug četri bērni: Toms (19 g.), Paula (15 g.), Patrīcija (12 g.), Gabriels (8 g.).
– Pati esmu dzimusi Salaspilī, bet vīrs Mārtiņš ir ļaudonietis. Madonu izjūtam kā ģimenēm draudzīgu pilsētu un pašvaldību. Ļoti patīk, ka tā ir latviska pašvaldība ar savām kultūras tradīcijām, kultūras mantojumu, – uzsver Olga Madžule. – Madona ir harmoniska pilsēta, vasarā – zaļa, ar gaumīgām ziedu rotām, ziemā – balta, īsta sniega galvaspilsēta.
Izvēloties savu dzīvesvietu Madonā, ģimenes prioritāte bija bērni – lai viņiem būtu maksimālas iespējas: tuvu bērnudārzs, skolas, ārpusskolas izglītības iestādes, bērnu laukumiņi utt.
Mārtiņš: – Madonā ir viss, kas vajadzīgs: skolas, mūzikas skola, sporta skola, sporta halle, sporta bāze, mākslas skola, pulciņi, bibliotēka, muzejs, kultūras nams, kinoteātris, estrāde, veikali, krodziņi, pat sava slimnīca!
Olga: – Jā, slimnīca ir arī mana darbavieta. Madonas slimnīcas dzemdību nodaļā dzimuši visi mūsu bērni. Arī veselības aprūpes pakalpojumus varam saņemt savā pilsētā, kas ir ļoti vērtīga iespēja.
Madona ir kompakta, bērniem saprotama un droša pilsēta – jau no skolas pirmajām klasēm viņi var paši visur aiziet un atnākt, nav jāved ar auto vai sabiedrisko transportu, jo attālumi starp skolām, pulciņu norises vietām nav lieli.
Paula: – Manuprāt, Madona ir laba un piemērota vieta ģimenēm. Pati ikdienā novērtēju pilsētas mieru, izglītības iespējas un ārpusskolas aktivitāšu piedāvājumu. Mācos Madonas Valsts ģimnāzijā un Jāņa Simsona Madonas mākslas skolā. Visur ir jūtams profesionālisms un atbalsts no skolotāju puses. Mani iepriecina, ka Madona ir apzaļumota un ir vietas pastaigām, mierīgai un aktīvai atpūtai.
Patrīcija: – Man patīk, ka Madonā ir mierīgi, nejūt to steigu, kā lielajās pilsētās. Mācos Madonas pilsētas vidusskolā, Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolā klavierspēli, BJC apguvu basģitāras spēles pamatus. Madonā var daudz ko iemācīties un apgūt, ja grib.
Gabriels: – Man ļoti patīk, ka Madonā var sportot. Es piedalos vieglatlētikas treniņos sporta skolā un futbola treniņos ģimnāzijas jaunajā stadionā. Treneri ir tik forši! Vēl ļoti patīk rotaļu laukumi Priežu kalniņā un pie strūklakas.
Olga: – Vecākais dēls Toms ir LU Datorzinātņu fakultātes students. Viņš novērtē, ka Madonas vidusskolā iegūtās zināšanas ļāvušas iegūt vietu budžeta grupā. Tāpat viņš brauc baudīt Madonas mieru un pasākumus, kā arī pavadīt laiku kopā ar ģimeni mājās un dārzā.
Mārtiņš: – Pašvaldības atbalstu izjūtam, jo skolēniem ir brīvpusdienas skolās, kā arī BJC pulciņi bērniem ir bez maksas. Tāpat maksa par sporta, mākslas, mūzikas skolu ir ļoti simboliska, salīdzinot ar to profesionālo līmeni, kādā strādā pasniedzēji un kādas prasmes bērni iegūst. Vēl liela priekšrocība ir tā, ka Madonas tuvumā ir iespēja iegādāties un iekopt dārzus. Rīgas radi vienmēr ar prieku vasarās brauc pie mums baudīt zaļo oāzi. Arī paši labprāt pavadām brīvo laiku svaigā gaisā.
Jautāta, ko pie skaistajām lietām vēlētos redzēt klāt, Paula saka: – Vēlētos, lai Madonā būtu vairāk atpūtas un izklaides, un brīvā laika pavadīšanas iespēju: kārtīgs peldbaseins ar SPA zonu un pirtiņām, kas būtu piemērots gan bērniem, gan pieaugušajiem, kur atpūsties pēc noslogotas darba un mācību nedēļas. Vēl man patiktu ar ģimeni vai draugiem, vai ciemiņiem aiziet uzspēlēt Madonā boulingu, ja tāds būtu.
Olga: – Agrāk kritiskāk un prasīgāk izturējos pret visu – likās, ka dažas lietas varētu labāk, citādāk, vairāk. Pēdējā laikā esmu pārvērtējusi savu vērtību skalu – vairāk sāku novērtēt un būt pateicīga par to, kas mums ir. Agrāk daudziem dominēja teiciens "Galvenais, lai ir veselība, tad jau būs viss pārējais", tagad gribas teikt: "Galvenais, lai ir miers, tad būs viss pārējais!"
Madonā mēs jūtamies mierīgi un labi un varam pievienoties domai, ka Madona ir arī "mūsu Madona"!
28.10.2022.