Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Fukšu nedēļā pārbauda jauniņos

INESE ELSIŅA

Autors • 13.10.2022.

Fukšu nedēļā pārbauda jauniņos
Burtu lielums

No 3. līdz 7. oktobrim Madonas Valsts ģimnāzijā norisinājās tradicionālie fukšu pasākumi, ko 7. un 10. klašu audzēkņiem ļauts piedzīvot tikai vienu reizi vidusskolas gados.

Kā jau katru gadu, katrai dienai bija dota kāda tematika. Kopīgā nedēļas tēma šogad bija Zvaigžņu zīmē.
Katrai dienai bija izsludināta sava apakštēma: pirmdiena bija Zvaigznīšu diena. Tā bija septīto un desmito klašu skolēnu iespēja mirdzēt. Otrdien fukšiem bija jāiejūtas multfilmu varoņu ādā, nebaidoties būt radošiem un izdzīvojot savus bērnības sapņus. Trešdien fukši kļuva par skatuves māksliniekiem, iejūtoties mūzikā un savos mīļākajos skatuves māksliniekos. Ceturtdienas tēma bija "Filmas un šovi". Skolēni iemiesojās savos "elkos", ko parasti redz tikai ekrānos. Piektdien jaunajiem ģimnāzistiem bija jāparāda savas klases vienotība.
Garajos starpbrīžos nedēļas garumā tā nu jaunos ģimnāzistus ik dienu sagaidīja vairāki pārbaudījumi un izaicinājumi. 3. oktobrī notika karogu prezentācija, savukārt 7. oktobrī – "iesvētības" un Fukšu nedēļas no-slēguma pasākums, lai ikviens pēc šīs nedēļas būtu pārtapis par pilntiesīgu mācību iestādes ģimnāzistu.
Atskatoties uz aizvadīto nedēļu, iesaistītie teica, ka tas bija neaizmirstams gaitu sākums ģimnāzijā. Pirmais piedzīvojums kopā ar klasi, kas labāk parādīja iesaistīšanās nozīmi, to, ka viss jāuztver ar prieku.
– Man patika iejusties tēlos. Bija ļoti interesanti katru dienu ierasties skolā citādākā tērpā. Mūsu klasei izdevās priekšnesums un nosargāt karogu no divpadsmitajiem. Jaunajā skolā jūtos ļoti labi, jo pēc manām domām man tikusi vislabākā klase un audzinātāja. Klasesbiedri palīdz, daudz smejamies un jokojamies, esam izpalīdzīgi, – komentēja 7. klases audzēkne Agate Liepiņa.
– Lai gan šogad uzsāku mācīties Madonas Valsts ģimnāzijā, mani Fukšu nedēļas norises neskāra, –
laikraksta uzrunāta, atzina Tīna Kraukle no Lubānas. – Iestājos un mācos Madonas Valsts ģimnāzijas 9. klasē, bet par fukšiem uzskata 7. un 10. klases skolēnus. Ģimnāzijā šķiet grūtāk, bet skola un klase man ļoti patīk. Atmosfēra ir laba, esam 21 skolēns, kas ir vairāk nekā manā iepriekšējā klasē, kad mācījos Lubānā.
Jautāta par fukšu lietām, Tīna atzina, ka savulaik ko tādu izbaudīja 5. klasē, kad Lubānas vidusskolā notika fukšu iesvētības: – Mums nebija jāpārģērbjas, kā to redzēju ģimnāzijā, bet starpbrīžos bija sportiskas aktivitātes un vajadzēja sagatavot priekšnesumu.

14.10.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px