25.-27. jūlijā gaidāmi Ērgļu novada svētki ar pasākumiem triju dienu garumā. Otro Ērgļu novada svētku atklāšana paredzēta 25. jūlijā pulksten 19 pie saieta nama, bet noslēgsies 27. jūlijā ar dancošanu estrādē pie grupas "Brālīši" spēlētās mūzikas.
Ērgļu novada domes kultūras pasākumu organizatore Sandra Avotiņa par gaidāmajiem svētkiem pastāstīja: – Pagājušajā gadā svinējām pirmos novada svētkus, un tie izvērtās patriotisma jūtu piestrāvoti. Jau izveidojām dažas tradīcijas – draugu komandu sacensības turpināsim arī šogad. Katru gadu pēc šiem svētkiem iegūstam savas krāsas T krekliņu ar pagasta ģerboni, un šogad tas būs citrondzeltenā krāsā. No jauna šogad klāt nāks amatnieku un tautas muzikantu svētki sestdienas rīta pusē. Lai novada svētki izdotos, strādā darba grupa, kurā apvienojušies 30 sabiedriskā darba entuziastu. Šos svētkus un svētku izjūtu radām sev paši, un tāpēc prieks, ka Ērgļu novada ļaudis ir gatavi būt ne tikai svētku vērotāji, bet arī dalībnieki.
Izvaicāta par programmu, Sandra Avotiņa pakavējās pie ļoti daudziem pasākumiem, lai katrs varētu atrast sev piemērotāko.
Piektdien, 25. jūlijā, pulksten 18 Ērgļu saieta nama zālē jau būs sācies zoles mačs, bet gaidāms arī stafešu skrējiens Sausnējas, Jumurdas pagasta un Ērgļu ielu komandām. Pēc tam izklaidēties aicinās diskobaļļuks.
Sestdienas, 26. jūlija, rīta agrumā makšķernieki sacentīsies tautas klasē par lielo zivi, pulcējoties pie dambja. Pulksten 10 pie saieta nama sāksies strītbols gan bērniem, gan pieaugušajiem, kā arī svaru stieņa spiešana no krūtīm – aiz novada domes ēkas. Interesentus pulcēs amatnieku un tautas muzikantu svētki, notiks amatnieku tirgus, umurkumurs un dažādas izdarības, darbosies brīvais mikrofons.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 19.07.2008.
Autore: IVETA ŠMUGĀ