Ir aizritējuši Vispārējie latviešu tautas dziesmu un deju svētki. Dziedātāji un dejotāji ir atgriezušies mājās un turpina ierastās gaitas, bet lieliskās emocijas un piedzīvotais vēl ilgi saglabāsies sirdīs. Madonas rajonu šajos svētkos pārstāvēja vairāki kori un deju kolektīvi. Starp 544 deju kolektīviem – arī Ošupes pagasta Degumnieku vidējās paaudzes deju kolektīvs „Degumnieki".
Dziesmu un deju svētkos piedalīties nav nemaz tik viegli. Pirms tam ir jāiztur vairākas deju skates. Deju kolektīvs „Degumnieki" aprīļa sākumā ieguva iespēju braukt uz šiem svētkiem. Rīgā pavadītā nedēļa dejotājiem atstāja neizdzēšamas atmiņas. Degumnieku tautas nama vadītāja Ilze Melgaile, kas pati arī dejo kolektīvā, stāsta: – Šis laiks, ko pavadījām Mežaparkā, ir neaizmirstams. Tik daudz patīkamu emociju, jauku brīžu var pieredzēt tikai Dziesmu svētkos. Kolektīvs dejoja trīs dejas. Kādam tas varbūt liekas maz, bet apziņa, ka tevi vēro visa Latvija, ir neaizmirstama. Pat laika apstākļi mūs žēloja, jo, kad dejojām, stipri nelija. Citus gadus ir bijis tā, ka gan mēģinājumos, gan koncertos lietus izmērcē visus dalībniekus. Arī saule pārlieku nekarsēja. Rīgā nodzīvojām visu nedēļu un izmantojām iespējas, ko tā piedāvāja. Ar Dziesmu svētku dalībnieku identifikācijas kartēm daudzu izstāžu apmeklējumi bija bez maksas, centāmies tās apskatīt. Žēl, ka paši neredzējām koncertu, bet kopumā Rīgā pavadītais laiks bija jauks. Nevar izstāstīt to vienotības, tautas mīlestības izjūtu. Visi dalībnieki smaidīgi, laipni, izpalīdzīgi. To var tikai izjust. Pelēkās un lietainās rudens dienās šīs atmiņas atgriezīs sauli.
No svētkiem esam atgriezušies lepni un gandarīti par paveikto, ticības pārņemti par tautas mīlestību un vienotību. Līdz nākamajai sezonai deju kolektīvs dodas atvaļinājumā, lai pēc tam ar jaunu sparu atkal varētu priecēt pagasta iedzīvotājus. Ilgu mūžu latviešu tautas Dziesmu un deju svētkiem!
Autore: AGRITA NUSBAUMA
AIVAS KANGARES foto no arhīva