Šķiet, ka ar katru gadu rudens pie mums iestājas arvien agrāk. Tik drēgns septembris nepavisam netika gaidīts. Tā vien gribas, lai ātrāk tiek pieslēgta apkure, tomēr veselais saprāts liek domāt, ka vēl ir krietni par agru. Tomēr prognozes arī nesola neko iepriecinošāku. Kur ir atvasara un zelta rudens?
Jau vietām koku lapas krāsojas rūsganas un zeltainas, bet tik ļoti gribas paturēt vasaras zaļumu.
Septembris šogad tāds satraukts laiks. Nupat sācies mācību gads, bērni pēc vasaras atkal aprod ar situāciju, sāk apgūt jaunas zināšanas. Tomēr lielākajai daļai jau nākamnedēļ skolas durvis būs slēgtas. Skolotāji dodas streikot. Bērni noteikti par to ļoti priecājas, tomēr tas rada satraukumu vecākiem, visvairāk – par pirmsskolas izglītības iestādēm, kas streika laikā būs ciet. Ja ar skolas vecuma bērniem ir vieglāk, mazākajiem ir nepieciešama pieskatīšana. Ne visiem ir šāda iespēja. Tomēr no jebkuras situācijas ir izeja un visu var atrisināt runājot. Lai gan viedokļi par šo streiku ir visdažādākie, un tas ir tikai normāli, tomēr skolotāji ir jāatbalsta. Varbūt laiks nav vispiemērotākais, taču, lai būtu rezultāts, ir jārīkojas. Šoreiz šis laikam ir vienīgais variants. Jācer, ka tam būs gaidītais rezultāts, ka bērni izglītības ziņā daudz no tā neciestu un mācību process pēc iespējas ātrāk atgrieztos ierastajā ritmā. Skolotāji ir pelnījuši cieņpilnu attieksmi, atbilstīgu atalgojumu. Viņi tomēr dara ļoti nozīmīgu darbu – izglīto jauno paaudzi. Darbs noteikti nav viegls, un ne kurš katrs to varētu pildīt. Tas ir aicinājums, mīlestība pret bērniem un mācīšanu. Veiksmīgi sadarbojoties vecākiem ar pedagogiem, saprotot un atbalstot, var sasniegt labākos rezultātus.
Maz laikam ir tādu dzīves situāciju, kad var teikt, ka viegli to pārvarēt. Katra diena nes kādu jaunu izaicinājumu, liek meklēt citādākus risinājumus. Šis rudens noteikti būs mazliet citādāks. Uz lietām un notikumiem raudzīsimies apdomīgāk, mainīsim ikdienas paradumus. Noteikti būs labi, ja rīkosimies, nevis meklēsim attaisnojumus, ja kļūsim gudrāki, taupīgāki un novērtēsim to, kas mums ir dots. Katra diena ir iespēja. Jābūt pateicīgiem par visu, kas mums ir. Viegli ir sūdzēties un čīkstēt. Vajag lielu drosmi, lai saņemtos un rīkotos. Nekas nav neiespējams. Ir jāpieceļas no ērtā dīvāna un jādara. Viss izdosies!
16.09.2022.