Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Izsludina prēmiju par huligāna uzrādīšanu

Redakcija

Autors • 16.07.2008.

Burtu lielums

Ikviens madonietis zina, ka jau gadiem pašvaldības saimnieciskās darbības centrā ir pilsētas labiekārtošana, pilsētas ainavas kopšana, pilnveidošana, uzturēšana. Šim nolūkam ir ieguldīts daudz līdzekļu – gan finansiālo, gan radošo ideju un roku darba, ko visu nevar izmērīt latos, taču aizvadīto gadu laikā tie ir vairāki miljoni pašvaldības budžeta naudas.

Sakoptā vidē izpaužas īpašā mazpilsētas atmosfēra, kas vērsta uz to, lai ikviens šeit justos labi – mierīgi, harmonijā ar apkārtni, vasarā izbaudot apstādījumu košumu, bet ziemā – tīru baltumu.

Madona nav bijusi un arī netaps par lielu rūpnieciski piedūmotu skaļu pilsētu, tāpēc ir tik būtiski saglabāt dabas doto un pašu radīto skaistumu. Prieks, ka ne tikai pašvaldība, bet ir arī ļaudis – sabiedriskas organizācijas, domubiedru grupas, uzņēmumi, bankas u. c., kas rīko talkas, sakopj, stāda, kā rezultātā iegūst sabiedrība kopumā.

Tāpēc nepieņemami ir samierināties ar dažu indivīdu sistemātiski radītiem postījumiem, mūsu kopīgi darītā darba nonicināšanu. Pašlaik lielākos materiālos un vizuālos zaudējumus pilsētā nodara tie, kas nodarbojas ar pārpratuma mākslu jeb „zīmējumiem", nešķirojot, vai tā ir privātmājas, uzņēmuma, valsts vai pašvaldības īpašuma fasāde. No tā cieš pilsētas vizuālais tēls, bet, lai novērstu šos triepienus, jātērē darbs un finansiālie resursi no visu mūsu kopējās naudas – pašvaldības budžeta. Diemžēl šī nedēļa sākās ar jauniem „pārsteigumiem". Iebraucot pilsētā no Rēzeknes virziena, uz viesmīlīgā uzraksta, pie kā esam pieraduši jau kopš Madonas astoņdesmitgades svinībām, „Pilsēta, kur esi gaidīts!" ir paveikta kārtējā nekrietnība – uzraksts ir aizķēpāts un sabojāts. „Šoreiz ir pārkāptas visas robežas, tāpēc pieņemsim visstingrākos mērus pret šiem neliešiem," domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters savā sašutumā par nodarījumu ir tiešs un skarbs.

Pašvaldības kārtībnieks Genādijs Turkins uzskata, ka iedzīvotāji nedrīkst būt pasīvi šo huligānu notveršanā. „Tas viennozīmīgi ir jauniešu vandalisms. Tie ir mūsu bērni, kas to dara, turklāt tādi, kam nepatīk, ka Madona ir skaista. Policijā šobrīd ir ierosinātas divas krimināllietas par fasāžu apkrāsošanu, tomēr tā nav tikai policijas lieta. Ja iedzīvotājiem nav vienalga, ka pilsētu posta šādā veidā, ir jāzvana un jāsniedz informācija, kas varētu noderēt šo ļaundaru notveršanai."

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 17.07.2008.

Autore: DZINTRA STRADIŅA
Madonas pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px