Jauno diriģentu KASPARU ĀDAMSONU, kas šogad absolvē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, pirms vairākiem gadiem iepazinu kā kora „Kamēr…" dziedātāju, kad kora sastāvā kopīgi muzicējām uz visdažādākajām Eiropas konkursu un festivālu skatuvēm.
Jau tobrīd apbrīnoju viņa izcilo muzikalitāti un emocionālo atdevi uz skatuves. Šobrīd viņš pats vada Sējas pagasta jaukto kori, Kultūras akadēmijas kori „Sõla", Jumpravas evaņģēliski luteriskās baznīcas vokālo ansambli „Modus Vivendi" un 14. jūnijā Cesvaines evaņģēliski luteriskajā baznīcā debitēs V. A. Mocarta „Rekviēma" atskaņojumā kopā ar solistiem Eviju Martinsoni, Ievu Paršu, Viesturu Jansonu, Krišjāni Norveli, Cēsu Pils kori un Vidzemes kamerorķestri.
Satieku diriģentu Latvijas Mūzikas akadēmijas kafejnīcā stundu pirms pēdējā mēģinājuma, ar kori viņš gatavojas savam diplomeksāmenam diriģēšanā un mazliet satraucies saka, ka arī 14. jūnija „Rekviēma" atskaņojumu Cesvainē uztver kā sava veida „diplomeksāmenu", jo tik liela atskaņotājsastāva priekšā stāsies pirmoreiz.
– Pastāsti, lūdzu, par saviem koriem.
– Diplomeksāmenā muzicēšu kopā ar Kultūras akadēmijas kori „Sõla", ko sāku vadīt, mācoties pirmajā kursā. Jāteic, ka ar katru gadu mums iet arvien labāk – mērķtiecīgi mēģinām kāpināt profesionālo līmeni un celt latiņu arvien augstāk, par ko liecina arī vairākas uzvaras starptautiskos koru konkursos.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 12.06.2007.
Autore: ILZE AKMENTIŅA