Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Viedokļi

LAURA KOVTUNA

Autors • 11.08.2022.

Burtu lielums

#SIF_MAF2022

Lubānietis Jānis Garlo tajā, ka ūdens un apkures pakalpojumus turpmāk sniegs Madonas uzņēmumi, negatīvo nesaskata.

– Tas, ka veic reorganizāciju, sakārtos to, kas nebija pilnīgi sakārtots, nekā slikta te nav, – vērtē iedzīvotājs. Cilvēki būtiskāk izjutīšot to, ka komunālie pakalpojumi kļūst dārgāki.
– Katram tas maciņš būs jāatver plašāk, komunālie pakalpojumi kļūst dārgāki visas notiekošās situācijas kontekstā. Ja cena šķeldai iepriekš bija 12 eiro/kubā, tagad ir 26 eiro; siltumenerģijai mums bija 50 eiro par megavatstundu, tagad būs virs 80. Tagad būs jāņem mazliet mazāk siltuma, jāuzvelk kāds džemperītis vēsākā laikā. Ko tad izdarīsi. Mans viedoklis – esmu gatavs paciest, lai tikai krievu bumbošana nenāk uz galvas, – spriež Jānis Garlo.
Māju apsaimnieko iedzīvotāji paši, un, kaut mājai neskaitās oficiāls mājas vecākais, Jānis Garlo aktīvi iesaistās dažādu jautājumu risināšanā: – Kādam vienkārši tās lietas jāorganizē. Ja redzi, kas vajadzīgs, un saproti, tad jādara. Cilvēki pārsvarā ir atsaucīgi, saprotoši. Savā mājā visu paši esam izdarījuši, jumtu nomainījām, durvis, ārdurvis saremontējām, siltinājām uzreiz apkures caurules. Nevar atstāt pašplūsmā.

Ērglēnietis Gatis Reķis jau divus gadus vada savas daudzdzīvokļu mājas apsaimniekošanas biedrību un pauž cerību, ka lielo, centralizēto uzņēmumu ienākšana Ērgļos palīdzēs ātrāk un kvalitatīvāk risināt kādas problēmsituācijas.
– Laukos varbūt cilvēki tā nepiedomā, piemirst, ka rēķini ir jāmaksā katru mēnesi. Tagad visu pārņems Madona, domāju, ka kaut kam jau ir jāmainās. Tas nāks par labu visiem mums. Tie tomēr ir lielāki uzņēmumi, ar lielāku pieredzi, viss ir sakārtots un atstrādāts, kā šie pakalpojumi jānodrošina, kā tehniskie jautājumi jārisina. Protams, cilvēki pieraduši pie savējiem, vairāk uztrauc, ja gadās kāda avārija, diezgan liela kilometrāža būs jānobrauc. Bet domāju, varam būt droši, ka uzņēmumi spēs ar to tikt galā. Ir iespēja izskatīt kādus līdzfinansējumus, atgriežamies pie tā, ka lielāks uzņēmums ir ar lielāku kapitālu, varam kopīgi sadarboties, lai mājai ko sakārtotu. Jau pieteicāmies un uzlikām individuālos ūdens skaitītājus ar attālināto nolasīšanu, lai turpmāk varam rādījumus nodot vienā datumā. Zinu madoniešu pieredzi, ka tiek uzskaitīts viss; mums cilvēki varbūt pieraduši kaut ko noapaļot, tad cieš tie dzīvokļi, kas patērēto nodod precīzi, jo arī mazie cipari salasās. Siltumtrases ir vecas, varbūt laika gaitā sadarbībā ar pārvaldi tās varēs kaut kā nomainīt; vai privātais to būtu varējis izdarīt viens… Aizvadītajā apkures sezonā biežākas bija dažādas avārijas, arī remontdarbi aizkavējās, redzēs, kā būs šosezon. Pēc salīdzināšanas tikai redzēs, kā sokas lielajiem uzņēmumiem, – komentē Gatis Reķis.

12.08.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px