Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Madoniešiem apnicis apvedceļa remonts

Redakcija

Autors • 12.07.2008.

Madoniešiem apnicis apvedceļa remonts
Burtu lielums

„Stara" pastkastītē nedēļas sākumā atradām vēstuli no Madonas iedzīvotājas, kas vēlējās paust savu viedokli par apvedceļa remontdarbiem un ar redakcijas starpniecību rast atbildes uz viņai interesējošiem jautājumiem.

Cik ilgi vēl?
Jau rit otrais gads, kā Madonā uzsākts apvedceļa remonts. Smagā transporta plūsma cauri centram tiek novirzīta pa Lazdonas un Kalpaka ielu. Kustība ir intensīva, lielās fūres, drebinot zemi, drāžas abos virzienos. Šo ielu iedzīvotājiem nav miera ne dienu, ne nakti. Īpaši pusnaktīs, kad fūru karavānas, izbraucot no pilsētas, uzņem ātrumu, dreb mājas sienas un lēkā trauki plauktā. Acīmredzot ceļu policija nekontrolē šo braucēju ātrumu.
Remontdarbi ieilguši un, šķiet, velkas gliemeža ātrumā. It kā esot galvenie darbi galā, bet kur ir aizķeršanās? Vai kāds no domes dienestiem seko, cik intensīvi rit remontdarbi un kad tie reiz beigsies? Bet minēto ielu iedzīvotāji nepacietīgi gaida, kad varēs gulēt un mierīgi atpūsties savās mājās. Tā kā šo ielu mājas ir sen celtas un vecas, no fūru saceltās vibrācijas plaisā māju pamati, sienas un krāsnis. Kas kompensēs mājas remonta izdevumus? Vai pašvaldībai nevajadzētu pievērst uzmanību šīs pilsētas daļas iedzīvotāju problēmām un risināt tās, jo cilvēku pacietība nav bezgalīga.

A. KUZMINA

Madonas pilsētas domes attīstības nodaļas vadītājs Nauris Volkovs komentē pašreizējo situāciju: — Aizkavēšanos ir radījis juridiski sarežģīts jautājums, kas saistīts ar „Maxima” investīciju projektu. Apvedceļa projekts tapa 2005. gadā, kad teritorijā vēl atradās veikals „Mēbeļnieks” un nebija ne „Statoil”, ne „Neste”. Pa šiem gadiem pilsēta ir attīstījusies — tā satiksmes organizācija, kas tika plānota 2005. gadā realizācijai 2007./2008. gadā, vairs neatbilst mūsdienu situācijai un prasībām. Tāpēc būtisku izmaiņu veikšana projektā, kas nepieciešamas, lai apvedceļš atbilstu visiem standartiem, ir izraisījusi šo aizķeršanos. Es gribētu uzsvērt to, ko Madonas iedzīvotāji nav izpratuši, — Rūpniecības iela ir ne tikai Madonas pilsētas īpašums, bet arī četru valsts pirmās šķiras autoceļu turpinājums. Pirmās šķiras ceļi ir tranzīta ceļi, un tiem ir augstākas prasības. Asfaltu jau var uzliet ātri, bet mēs šo ceļu taisām 15 gadiem. Tiek mainītas inženiertehnoloģijas (ūdens, kanalizācijas u. c. sistēmas), piedomāts par to, lai nebūtu sastrēgumu un mazinātos avāriju skaits. Esam izgājuši uz kompleksu risinājumu, un iznākums, manuprāt, būs grandiozs.


Pievēršoties tieši O. Kalpaka un Lazdonas ielas problēmai, Nauris Volkovs uzsvēra, ka atļaut automašīnām atsākt pārvietoties pa nepabeigto Rūpniecības ielu esot neiespējami un arī bīstami.


— Cilvēkiem ir jāpaciešas, domāju, vēl kādas 3 nedēļas. Apvedceļš tad vēl nebūs pilnībā gatavs, bet pa to varēsim virzīt satiksmes plūsmu. Pagaidām ir jāsaprot, ka citas dzelzceļa pārbrauktuves Madonā nav, kā vien tā Lazdonas ielā. Kad apvedceļš būs gatavs, daudzi nemaz nepamanīs, cik ērti ir pārvietoties, kā ir piedomāts pie gājēju un braucēju drošības, cik ilgi ceļš kalpos un tamlīdzīgi. Mēs negribam, lai pēc pāris mēnešiem vai gadiem asfalts ir jāārda atkal nost un kaut kas jālabo; Rūpniecības ielas ceļš būs izbūvēts ilgam laikam un būs atbilstošs Eiropas Savienības standartiem, — Madonas iedzīvotājus saprast situācijas sarežģītību un būt pacietīgiem aicina Nauris Volkovs. Apvedceļš pilnībā tikšot atklāts šāgada oktobrī. 

Autore : LAURA VOITIŅA

AGRA VECKKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px