Šonedēļ turpinās deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 14. Saeimas vēlēšanām, tā ilgs līdz 2. augustam. Līdz trešdienai, 27. jūlijam, sarakstus bija iesniegušas deviņas partijas vai partiju apvienības. Ir zināms, ka pavisam interesi par savu kandidātu sarakstu iesniegšanu kopumā izrādījuši 19 politiskie spēki. No iesniegtajiem deviņiem deputātu kandidātu sarakstiem piecos kandidē septiņi deputātu kandidāti no Madonas novada un viens no Varakļānu novada. – Vai esat iepazinušies ar iesniegtajiem sarakstiem un kā vērtējat šo novadnieku izrādīto politisko aktivitāti? – trešdien vaicāju Dzelzavas un Sarkaņu pagasta pārvalžu vadītājam Sandim Kalniņam un Madonas novada domes priekšsēdētājam Agrim Lungevičam.
Prieks par aktivitāti
– Prieks, ka mūsu novadnieki šajās Saeimas vēlēšanās ir diezgan aktīvi. Katrā ziņā es to vērtēju atzinīgi. Esmu priecīgs arī par savu kolēģi Artūru Portnovu, kas kandidē„Ap
vienotajā sarakstā", – atzīst Sandis Kalniņš.
– Jāteic, ka pirmkārt jau pašiem kandidātiem cepuri nost par drosmi un uzdrīkstēšanos, kā arī par partijas novērtējumu, ka kandidāts tiek uzaicināts sarakstā, un, ja vēl kāds no viņiem tiek ievēlēts, es to redzu tikai kā pozitīvu pienesumu novadam. Katrs no viņiem darbojas pēc saviem ieskatiem un ir izvēlējušies savu politisko spēku, bet gribas ticēt, ka tas jau ir tikai vienam mērķim – lai mums Latvijā visiem būtu labāk un lai novads attīstītos. Lai veiksme un izdošanās novadniekiem Saeimas vēlēšanās!
Vērtēju pozitīvi
– Deputātu kandidātu sarakstu esmu pārskatījis. Vēl jau visas partijas tos nav iesniegušas. Pieļauju, ka to sarakstos būs vēl kāds no mūsu novada, – prognozē Agris Lungevičs. – Novadnieku aktivitāti vērtēju pozitīvi. Es uzskatu, ka katrs, kurš izšķīries par kandidēšanu, ir pieņēmis droši vien ne vieglu lēmumu, jo politika nav vieta, kur tevi glauda un mīl, tā ir vieta, kur ne vienmēr nāk līdzi pozitīva pēcgarša. Bet, ja ir iniciatīva kaut ko darīt pēc pilnas pārliecības iedzīvotāju labā, es tikai priecājos. Skaidrs, ka ļoti labi būtu, ja arī Madonas novads iegūtu pārstāvniecību Saeimā, kas noteikti nāktu par labu visiem – gan pašvaldībai, gan iedzīvotājiem. Tāpēc, izdarot savu izvēli vēlēšanās, ir jāpaskatās par vietējiem kandidātiem. Šobrīd, vadoties pēc reitingiem, manuprāt, labas izredzes ir „Jaunajai Vienotībai", bet vēl jau visa kampaņa ir priekšā, var vēl notikt visas reitingu pārmaiņas gan starp partijām, gan kandidātiem. Domāju, ka šoreiz vairāk ir konstruktīvu politisko spēku, nekā pirms četriem gadiem. Kā jau tie kauliņi sastāsies, tas ir cits stāsts.
29.07.2022.