Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Sabiedriskais transports tiks nodrošināts

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 20.06.2022.

Sabiedriskais transports tiks nodrošināts
Burtu lielums

Aizvadītajā nedēļā laikraksta redakcijā tika saņemts satraukts zvans no Liezēres pagasta iedzīvotājas Gundegas. Satraukums saistīts ar ziņu par autobusa reisa Saulkrasti-Madona atcelšanu.

– Pirms dažām dienām uzzināju, ka ar šā gada 1. jūliju autobuss Saulkrasti-Madona vairs nekursēs. Slēdzot šo reisu, mēs esam izolēti no pasaules. Dzīvoju ārpus centra, šis reiss bija ļoti ērts. Un es neesmu vienīgā, kas izmantoja šo reisu. Tas bija ļoti izdevīgs visiem iedzīvotājiem, kas dzīvo, piemēram, Kalnakrogā, Kārzdabā. Īsti jau nav citu autobusu, kas kursē šajā maršrutā. Ja arī ir, tad grūti saskaņot laikus. Autobuss brauca katru dienu, tas bija ļoti ērtā laikā. Ar to varēja aizbraukt gan uz Madonu, gan līdz Bērzkrogam, kur pārsēsties autobusā uz Rīgu. Arī es pati ne vienu vien reizi izmantoju tādu iespēju, – norāda Gundega. – Agri no rīta darbdienās ir autobuss, kas brauc uz Madonu caur Cesvaini. Tomēr māc bažas, vai ziemā jebkuros laikapstākļos šis autobuss kursēs. Par reisu Saulkrasti-Madona vienmēr varējām būt droši, ka autobuss būs. Tāpat šis konkrētais autobuss Madonā ir ļoti agri, lai tiktu mājās, jāgaida visa diena, jo cita autobusa nav. Ļoti atbilstoša bija arī biļetes cena. Tas mūsdienās ir ļoti būtiski. Esmu ar mieru vākt parakstus, tikai lai šis reiss tiktu saglabāts. Tas ir ļoti nepieciešams tiem cilvēkiem, kuri dzīvo dziļāk laukos, tālāk no pagasta centra. Skolas laikā bērni no Madonas regulāri brauca mājās tieši ar autobusu Madona-Saulkrasti. Tāpat šis ir vienīgais autobuss svētdienā, ar kuru studenti var doties uz skolu Priekuļos vai Rīgā. Visvairāk pārsteidz, ka par to neviens laikus neziņoja, arī paši autobusa šoferi bija izbrīnīti par šādu lēmumu, ka reiss tiek slēgts. Rodas sajūta, ka laukos dzīvojošos cilvēkus pilnībā grib izolēt no pasaules. Šādi varbūt vēlas panākt, lai lauki paliek tukši? Ja noņem autobusus, tad jau var netīrīt un neuzturēt ceļus? Šī situācija ir gaužām bēdīga. Šim reisam ir jābūt. Noteikti ir jāmeklē risinājumi, lai tas tiktu saglabāts, pats svarīgākais – lai brauc pa maršrutu, kas ved arī pa vietām ārpus pagasta centra, kā tas bija līdz šim. Izrādās, ka šis reiss ir bijis četrdesmit astoņus gadus, būtu bēdīgi, ja tā pēkšņi to slēgtu.
Sazinoties ar Valsts SIA "Autotransporta direkcija", sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Heinsberga skaidroja: – Maršrutā Saulkrasti-Madona arī pēc 1. jūlija tiks nodrošināts sabiedriskais transports, nav plānotas nekādas izmaiņas. Šogad maršruts tiks izpildīts, un autobuss kursēs. Pārvadātāja jautājums tiek organizēts, bet tas neietekmēs sabiedriskā transporta pakalpojuma nepārtrauktību minētajā maršrutā. Informācijai – šāgada maijā virzienā no Madonas uz Saulkrastiem reisu izmantojuši vidēji 44 pasažieri, bet virzienā no Saulkrastiem uz Madonu reisu izmantojuši vidēji 52 pasažieri.


21.06.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px