Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Hokejs ir sirdslieta

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 09.06.2022.

Hokejs ir sirdslieta
Burtu lielums

REINIM MEŽKAZAM hokejs ir tuvs jau kopš bērnības. Viņš ir spēlējis dažādos hokeja klubos, guvis lielu pieredzi. Šobrīd kopā ar citiem Madonas novada amatierhokejistiem spēlē hokeja klubā „Logi un durvis Madona".

Reinis stāsta, ka komandas kapteinis un izveidotājs ir Mareks Platačs, otrs lielākais "puzles gabaliņš" ir vārtsargs, treneris un padomdevējs Toms Tomovics.
– Kopā esam nedaudz vairāk kā divdesmit hokeja entuziasti. Katram ir sava dzīve, darbs, ģimene un nemaz nav tik viegli savākt komandu hokeja spēlei. Līdz ar to šie divdesmit spēlētāji ir krietni par maz. Ne visi vienmēr tiek. Pats braucu no Sauleskalna, ir puiši, kas brauc no Ērgļiem, Kalsnavas. Otrajā čempionātā, kurā piedalījāmies, tika pieteikti puiši arī no Rēzeknes, Lubānas un Gulbenes. Saviem spēkiem galā mēs vēl netiekam. Jauni spēlētāji vienmēr ir nepieciešami, – norāda Reinis Mežkazs. – Mēs gan esam jauna, pirmā gada komanda. Madonā ir arī otra komanda – hokeja klubs "Madona". Man pašam hokejs ir tuvs kopš bērnības. Treniņus sāku apmeklēt 11 gadu vecumā un tagad žēl, ka to izdarīju tik vēlu. Tā ir liela mīlestība, un pats vienmēr saku, ka pirmajā vietā ir ģimene, tad hokejs, un pēc tam seko viss pārējais. Hokejs bija brīvprātīga izvēle. Izstāstīju vecākiem, ko es vēlos. Tajā laikā viss bija sarežģītāk. Šobrīd visu nepieciešamo informāciju var atrast interneta vidē, sociālajos tīklos, tolaik pašiem bija jāmeklē treneris vai pārstāvis, kur var bērnu sūtīt uz treniņiem. Galvenais ir gribēt, tad arī viss izdodas. Arī mēs komandā esam visdažādāko profesiju pārstāvji, atrodam laiku, lai sanāktu kopā, uzspēlētu. Tai ir jābūt sirdslietai. Ļoti liela nozīme ir komandai, atbalstam. Liela pateicība jāizsaka mūsu ģimenēm, kas atbalsta un saprot mūsu aizraušanos. Tāpat paldies mūsu atbalstītājiem "Logi un durvis" Madona, Dzintaram, SIA "AKTAKS", SIA "Hydra Baltic", MM "Motors", ZS "Līvi".
Hokeja sezona noslēgusies, aizvadīti divi veiksmīgi turnīri, klubs piedalījies arī citās spēlēs. Laiks pavadīts aktīvos treniņos.
– Esam pirmā gada komanda un, protams, pārstāvam Madonu. Pirmais čempionāts, kurā piedalījāmies, bija Rēzeknes amatieru hokeja čempionāts, tur ieguvām 3. vietu, kas ir ļoti labi, jo pretī stājās nopietnāki pretinieki, piemēram, Alūksnes kājnieku skola, kur spēlētāji ir spēcīgi un labi trenēti. Savukārt otrs čempionāts bija Rēzeknes valstspilsētas atklātais čempionāts hokejā, kurā arī izcīnījām 3. vietu. Manuprāt, tas ir ļoti labs rādītājs. Tāpat norisinājās arī neitrāli čempionāti. Puiši piedalījās Mētrienas čempionātā, uzspēlēja arī vienas dienas hokeja turnīrā Ērgļos. Ziema intensīvi tika pavadīta treniņos. Puiši trenējas kur nu kurais, arī tepat Madonā, bet lielākoties sestdienās braucām trenēties uz Rēzekni. Diemžēl laukums Madonā ir kritiskā stāvoklī, pat teiktu, ka tas ir bīstams. Prieks, ka pagastos ir izveidoti āra hokeja laukumi, kur var ne tikai slidot, bet arī spēlēt hokeju. Īpaši jāuzteic laukums Ērgļos, tur tiešām tas tiek uzpasēts un ir augstā līmenī, – uzsver Reinis.
– Hokeja entuziastiem šobrīd ir ļoti labas iespējas trenēties Jēkabpilī. Protams, tas ir liels attālums un ne visiem ir iespēja izbraukāt. Šeit, manā skatījumā, liela loma būtu pašvaldībai un atbalstam no tās. Latvijā bērnu hokejs ir viens no dārgākajiem Eiropā, izmaksas ir ļoti lielas. Bieži bērna talants netiek attīstīts, jo nav finanšu. Es uzskatu, ka Madona ir pamatīga hokeja pilsēta. Interese ir liela, bet tā beidzas līdz ar pavasara atnākšanu. Otra lieta ir izmaksas. Mēs uz treniņiem braucam gan uz Jēkabpili, gan Rēzekni. Viens treniņš izmaksā aptuveni 20 eiro, kas nav maza summa. Tāpat vēl arī ekipējums. Vecākiem noteikti izdevīgāk ir bērnu laist uz basketbolu vai futbolu, kur ekipējums ir niecīgs un lēts, nevis hokeju.
Hokejs vienmēr bijis populārs, gribētāju netrūkst. Lai vēl vairāk ieinteresētu spēlētājus, ziemā daudzviet tiek lieti laukumi, kur ne tikai uzspēlēt hokeju, bet arī paslidot.
Reinis turpina: – Laukums nepavisam nebeidzas ar hokeja spēli. Tas aktīvi tiek izmantots slidošanai, ģimenes pasākumiem, kas ir ļoti forši. Kādu brīdi hokejs bija pieklusis, bet atkal tas uzņem apgriezienus. Jaunu haļļu būvniecība veicina interesi, paplašina iespējas. Hokeja entuziastu pietiek. Domāju, ka Madonā noteikti varētu savākt arī veterānu komandu. Gribētos, lai Madona spētu izveidot laukumu, kāds, piemēram, ir Olainē vai Iecavā. Tur ir āra laukums ar nojumi, divām vai trim valdošo vēju slēgtajām sienām un jau +5 grādos var liet ledu, kas ir ar saldēšanas sistēmu. Savukārt vasarā hokejs norit uz skrituļslidām, kas Latvijā tikai tagad sāk attīstīties. Vasarā ar hokeja treniņiem ir ļoti grūti. Gribētos, lai hokejs arvien vairāk popularizējas, attīstās. Pats esmu divu bērnu tētis. Vēlētos, lai tad, kad dēls būs vecumā, kad jāspēlē hokejs, iespējas to darīt būtu vienkāršākas, piemēram, būtu noorganizēts transports, kas bērnus varētu izvadāt uz treniņiem. Madonā ir ļoti labi treneri, kas var bērnus trenēt.


10.06.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px