No 1. līdz 4. jūlijam Ošupes pamatskolā jau trešo gadu skolotāju Agitas Priževoites un Vēsmas Masas vadībā notika sadraudzības dienas – kristīgā nometne "Roku rokā", kurā piedalījās vairāk nekā 50 bērnu, jauniešu un skolotāju no Ošupes, Meirāniem, Lubānas, Madonas, Vestienas un Rīgas.
Nometnes atklāšana sākās ar dievkalpojumu Lubānas evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Pēc iekārtošanās savās telšu pilsētiņās dalībnieki ar savām grupas audzinātājām devās uz nodarbībām. Mākslas nodarbības vadīja Iveta Skaba un Dace Studere, Bībeles stundās bērni iepazinās ar Intu Lūsi un Diānu Vēkšēju, drāmas nodarbībās bērnus ar teātra mākslu iepazīstināja Nadja Niedrīte, Inga Stradiņa un Ulvis Kravalis. Aizrautīgas bija deju nodarbības, ko vadīja Agnese un Elīna no Rīgas. Interesantas bija mūzikas nodarbības kopā ar vadītāju Agitu Priževoiti un ģitāristi Sintiju Stanku, Jāni Kļaviņu un Inutu Klevasi.
Katrai grupai bija savs moto, kas bija jāiemācās no galvas un tika izmantots kā grupas parole. Pirmajā vakarā tika iekurts draudzības ugunskurs, pie kura kopīgi dziedāja dziesmas, pārrunāja dienā notikušo un jaukā atmosfērā pavadīja pirmās dienas vakaru.
Katrs nometnes rīts sākās ar rīta rosmi. Ulvis bija galvenais modinātājs, viņš bērniem bija autoritāte. Pirms katras ēdienreizes notika svētbrīži, kuros kopīgi lasīja Bībeli. Notika dažādas sporta aktivitātes, kurās iesaistījās gan skolotāji, gan nometnes dalībnieki. Bērni un jaunieši sacentās netradicionālos sporta sacensību veidos, piemēram, notika skrējiens pēc mantojuma.
Baznīcā netradicionāli viena nodarbība bija veltīta teātrim. Pēc nodarbībām visi kājām devās atpakaļ uz telšu pilsētiņu. Kas gan būtu nometne bez nakts trasītes? Uzdevums bija sarežģīts. Katrai grupai bija jāatrod arbūzs, tas jāapēd, bet sēkliņas pēc tam jāsaskaita.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 08.07.2008.
Autore: ILVIJA KRĒSLIŅA
VĒSMAS MASAS foto