Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Mums ir vēl labi

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 19.05.2022.

Burtu lielums

Jau maija vidus, bet no silta un saulaina pavasara vēl nav ne vēsts. Skaistais ziedonis kavējas, lēnām plaukst ievas un plūmes, bet ābeles vēl nesteidz raisīt pumpurus. Dabas mātei šogad patīk jokot.

Tomēr šis vēsais pavasaris nav šķērslis, lai baudītu dabas plaukstošo krāšņumu un līdz ar to atplauktu arī mēs. Visapkārt paveras daudz dažādu iespēju. Nupat aizvadīti skaisti notikumi – Muzeju nakts pasākumi, Ģimenes diena. Tikpat daudz jauku un skaistu pasākumu solās būt arī turpmāk. Pēc ilgā klusuma perioda tā vien gribas izmantot katru iespēju, vairāk būt kopā ar saviem mīļajiem, smelties dažādo emociju gammu. Noteikti vajag izmantot to, ko dzīve dod. Neviens no mums taču nezina, kad atkal būs tāda iespēja. Katra diena ir skaista un īpaša, atliek tikai to pamanīt un novērtēt.
Joprojām sekojam līdzi notikumiem pasaulē, virmo visdažādākās emocijas, pa galvu šaudās domas. Ir tik daudz jautājumu, uz kuriem neizdodas rast atbildes. Kāpēc pasaulē ir tik daudz skumju, sāpīgu notikumu, cietsirdīgu darbību? Kāpēc cieš cilvēki? Šie jautājumi tā arī paliks neatbildēti. Tomēr sirdī vienmēr ir tas klusais cerību stariņš, ka tumsa pārvērtīsies par gaismu un labais uzvarēs ļauno.
Tas, kas šobrīd norisinās mums apkārt, tieši ietekmē ikvienu no mums. Paldies Dievam, ka varam dzīvot zem mierīgām debesīm, savās mājās. Būt kopā ar ģimenēm, priecāties un svinēt svētkus. Tomēr vislielākais satraukums noteikti ir par cenu kāpumu. Tie, kuriem ik dienu jāmēro ceļš uz darbu ar automašīnu, zemnieki un lauksaimnieki satraucas par degvielas cenām. Pamatotas ir raizes par pārtikas cenu kāpumu. Viss, pat pirmās nepieciešamības preces, jūtami kļūst dārgāks. Jau vairākkārt ir nācies dzirdēt, ka cilvēki rūpīgi izvērtē, vai konkrētā prece ir tik ļoti nepieciešama. Tomēr –
nav ļaunuma bez labuma. Pašreizējā situācija ir arī kā mācība mums visiem – pārdomāt savus tēriņus, nepieciešamību pēc lietām. Noteikti iemācīsimies dzīvot taupīgāk, plānojot savus izdevumus. Manuprāt, tie, kuriem ir iespējas, vairāk sāks dārzeņus audzēt paši – un noteikti būs tikai ieguvēji, jo ēdīs tīru un veselīgu pārtiku. Iespējams, mazāk tērējot naudu veikalos, varēsim samazināt atkritumu daudzumu, tas nāks par labu gan mums, gan videi. Nevajag gausties, cik viss vienmēr ir slikti. Paveroties apkārt, mēs redzam, ka kaut kur ir vēl sliktāk, bet cilvēki nepadodas un cīnās, lai uzvarētu. Mums salīdzinoši ir labi, jāatrod tikai pareizie risinājumi.

20.05.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px