Ērglēnieši Ingūna un Andris Džiguni uz Dziesmu un deju svētkiem brauks teju vezumā. Vienkārši – pārāk daudz līdzņemamu lietu. Un ne jau tikai tautisko deju tērpi, ar ko uzstāties Deju svētku koncertos (Ingūna un Andris dejo Ērgļu novada vidējās paaudzes deju kolektīvā „Erla".) Ģimene kā allaž ir radošu darbu virpulī, un līdzi tiks ņemti arī koši un savdabīgi autordarbi Dziesmu svētku gadatirgum.
– Esam apgleznojuši krūzes un uz Rīgu ņemsim arī glezniņas ar Blaumaņa un latviešu tautas teicieniem, – stāsta Ingūna Džiguna, profesionāla māksliniece, kas izglītību ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijā. – Tās veidotas akrila glezniecības tehnikā uz lina audekla.
Katrai ainavai pievienota kāda atziņa tautiskā garā, piemēram: „Kur cinītis, tur mājiņa, kur kalniņš – tur muižiņa", „Ko taupa uz rītu, to kaķis apēd", „Vecam āzim stīvi ragi", „Labs draugs ir reta manta pasaulē".
Ingūnas darbos redzama Vidzemes ainava, Andris zīmējis pirmatnējus cilvēciņus, skudras un citas radības. – Andra darbos ir humors, es esmu apcerīgāka, – atzīst Ingūna.
Bez tam Džigunu pāris tirdziņā piedāvās smagnējās rotas – krelles no māla lodītēm, jūras kociņiem, pļavas puķēm, radziņiem. Piedāvājumā būšot arī vīriešu rotas, kas Latvijā ir reta parādība. Tās gatavotas no metāla, koka un māla sastāvdaļām.
Ingūnas un Andra Džigunu oriģinālos izstrādājumus varēs sastapt Vērmanes dāzā, Tautas lietišķās mākslas studijas „Rītausma" stendā.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 05.07.2008.
Autore: INESE ELSIŅA
Foto no personiskā arhīva.