Madonas Valsts ģimnāzijas absolvente Daiga Lapiņa pēc studijām Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē, informācijas un bibliotēku studiju nodaļā, par darbavietu izvēlējusies Madonas rajona bibliotēku. 2., 3. kursā Daiga te bija praksē, pierādīja sevi un saņēma uzaicinājumu patstāvīgam darbam.
– To, ka gribu atgriezties mājās – Madonā, zināju jau studējot, – laikrakstam stāsta Daiga Lapiņa. – Tā kā bibliotēkas direktore bilda, ka iestādei vajadzīgs jauns speciālists, šim uzaicinājumam piekritu. Sabiedrībā ir stereotips, ka bibliotekāri ir grāmatu tārpi un putekļu slaucītāji, bet tā īstenībā nav, bibliotekāri ir ļoti vispusīgi cilvēki. Mums tādiem vienkārši jābūt.
Kad Daigai vaicāju, kāpēc viņa izvēlējās konkrēto programmu Sociālo zinātņu fakultātē, jauniete saka: – Kādreiz bija doma studēt psiholoģiju, bet tad padomāju, ka visu laiku uzklausīt citu problēmas būs nogurdinoši. Latvijas Universitātes ceļvedī izlasīju par šo programmu, un tā likās saistoša. Tika teikts, ka varēsim strādāt bankās un visur kur, jo specialitāte ir daudzpusīga. Kad studijas tuvojās noslēgumam, sapratu, ka tas tomēr vairāk saistīts ar bibliotekāro darbu. Protams, darbojāmies ar modernajām tehnoloģijām, informācijas sistēmām, varam būt plaša ranga speciālisti un strādāt dažādās iestādēs. Viss galu galā sākas ar informācijas strukturēšanu un sameklēšanu.
Daiga piebilst, ka studijas viņas kursā uzsākuši vairāk nekā 30 cilvēku (arī 5 puiši), bet pabeigušas – 23 meitenes. – Bakalaura darbu rakstīju par Obligātā eksemplāra likumdošanas attīstību Latvijā, – atklāj absolvente. – Tas saistīts ar 10 bibliotēkām Latvijā, kas saņem obligāto eksemplāru. Madonas to vidū nav; no rajonu bibliotēkām tā ir Latgales centrālā, Jelgavas un Liepājas bibliotēka, pārējās – Rīgā.
Izstrādājot darbu, Daiga „būrās" pa likumiem, daudz lasīja, darbu aizstāvēja uz 9 ballēm.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 03.07.2008.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto