Vasara bagātīgā briedumā – dārzos sārtojas zemenes un ķirši, zied kartupeļi un cūkupupas, ņemas apaļumā burkāni un bietes. Govis plūc leknu zāli un pilda slaucenes ar pienu, astes gredzenos griež brangi sivēni, dzied jaunie gailēni, un dīķos cēli peld pīļu pulks.
Esam labi strādājuši, un tas nozīmē, ka varam aicināt kopā biedrības "Slow Food" aktīvistus, bioloģiskās lauksaimniecības piekritējus, zaļos zemniekus un pārstrādātājus, lai vienu skaistu dienu atpūstos, paskatītos uz citiem un parādītu sevi. Šī diena būs 19. jūlijs, kad paredzēti biedrības "Slow Food" rīkotie svētki "Lauku mielasts". Nu jau ceturto gadu. Pirmie svētki norisinājās Preiļos, tad – Liepājā un Madonā. Šogad tā būs Kuldīga, kas sagaidīs zemniekus un pavārus no visiem novadiem.
"Lauku mielasts" Kuldīgā pārsteigs svētku viesus, un cienasta ēdienkarte būs īpaša. Piemēram, austrieši – Vīnes dārzeņu orķestris – spēlēs uz "dzīviem" dārzeņiem, bet pēc koncerta tos izvārīs un visi kopā ēdīsim.
Arī Madonas rajona bioloģiskās lauksaimniecības piekritēji aicināti piedalīties "Lauku mielastā" ar savu produkciju. Kurzemnieki brauca uz Madonu, ceram jūsējos satikt Kuldīgā. Tie, kas vēlas piedāvāt savu bioloģiski audzēto produkciju, lai zvana pa tālruni 29487375.
Autore: VANDA DAVIDANOVA
biedrības "Slow Food"
valdes priekšsēdētāja vietniece