Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Pāragri spriest par labo vai slikto

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 24.02.2022.

Burtu lielums

Administratīvi teritoriālā reforma ir ieviesusi virkni izmaiņu, kas skar ne tikai pašvaldības, bet katru iedzīvotāju. Liezēriete, bijusī Liezēres pagasta padomes priekšsēdētāja RASMA OZOLIŅA seko līdzi aktualitātēm Latvijā un pasaulē, arī administratīvi teritoriālā reforma ir bieži apspriests un analizēts temats, un skaidrs, ka katras pārmaiņas vieš bažas, neziņu, bet noteikti tajās ir arī daudz pozitīvā:

– Esmu piedzīvojusi vairākas administratīvi teritoriālās reformas. Tās ir pārmaiņas, kas skar ikvienu iedzīvotāju. Ļoti sekoju līdzi arī pēdējai ATR, bet par to man ir dalītas domas. Savulaik pagastos lielākās apdzīvotās vietas bija centri gan ar veikaliem, gan pasta nodaļām, bet reformas laikā visu apvienoja. Tā reforma nenesa neko labu, vietas, kas atrodas tālāk no centra, vairāk paliek novārtā. Tomēr arī šobrīd jūtu, ka cilvēks laukos tiek aizmirsts. Iedzīvotāju paliek mazāk, pagasti neattīstās. Mūsdienu cilvēkiem ir augstas prasības – vēlas labu, apmaksātu darbu, sakārtotu infrastruktūru, kultūras dzīvi, bet tas viss attīstīts ir tikai pilsētās.
Tāpat arī šajā administratīvi teritoriālajā reformā lieli novadi tiek apvienoti vienā, centrs ir Madonā, bet kā turpmāk dzīve ritēs attālākos novada pagastos? Vai tur joprojām viss attīstīsies? Baidos, ka cilvēku paliks arvien mazāk. Skolas tiek slēgtas, tāpat arī pasta nodaļas pagastu centros. Laukos dzīvojošajiem tas sagādā daudz neērtību. Gribas ticēt, ka ieguvēji no šīs ATR būs visi iedzīvotāji, lai gan šobrīd vairāk šķiet, ka – tikai lielās pilsētās dzīvojošie.
Šobrīd, manuprāt, ir pāragri spriest, kā un cik ļoti šī administratīvi teritoriālā reforma ietekmēs cilvēkus. Viss joprojām ir procesā, jo tas ir ļoti nopietns, atbildīgs darbs, kas prasa resursus. Visiem tās ir lielas pārmaiņas, ļaudīm ir jāieiet ritmā, jāiestrādājas. Par to, kādu ietekmi tas atstās uz sabiedrību, varēsim spriest pēc ilgāka laika. Protams, katrai reformai ir gan labais, gan sliktais. Jācer, ka šī reforma nesīs pozitīvas pārmaiņas un dzīves situācija tikai uzlabosies. Es visvairāk satraucos par cilvēku labklājību, nozīmīgi, lai reforma nes tikai labo.

25.02.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px