Laika posmā no 17. līdz 18. februārim Madonas novadā tika ziņots par diviem gadījumiem, kur bezvēsts prombūtnē atradās personas ar veselības traucējumiem. Policijai veicot sekmīgu un operatīvu darbu, abas personas tika atrastas un nogādātas medicīnas iestādē.
17. februāra rītā tika saņemta informācija, ka Madonas novadā no savas dzīvesvietas izgājis kāds vīrietis ar veselības problēmām un atrodas bezvēsts prombūtnē. Pulksten 12.31 policijas norīkojums atrada meklēto personu un nogādāja mediķu aprūpē.
Tās pašas dienas vakarā, ap pulksten 18, tika saņemta informācija par vēl kādu personu ar veselības problēmām, kura pametusi savu dzīvesvietu. Policijai, ierodoties meklētās personas dzīvesvietā un pateicoties videonovērošanas kamerā redzamajam video, bija iespēja noteikt virzienu, kurā bija devusies pazudusī sieviete. Piesaistot kinologu un brīvprātīgos iedzīvotājus, pulksten 23.15 meklēto sievieti izdevās atrast mežā. Persona tika nogādāta medicīnas iestādē.
Valsts policija izsaka pateicību iedzīvotājiem, kuri pašaizliedzīgi iesaistījās un palīdzēja meklēšanas darbos. Ņemot vērā, ka vienā no meklēšanas darbiem tika izmantots videoieraksts, policija atzinīgi novērtē, ka privātīpašumu novērošanas kameras kalpo ne tikai kā preventīvs instruments īpašuma drošībai, bet arī kā svarīgs rīks personu meklēšanas pasākumos.
Valsts policija aicina sabiedrību rūpēties par līdzcilvēku drošību, it īpaši pievēršot uzmanību personām ar veselības traucējumiem. Personu pazušanas gadījumā aicinām nekavējoties informēt policiju, zvanot uz tālruni 110.
ILZE BUKŠA,
Valsts policijas
Vidzemes reģiona pārvaldes
priekšnieka palīdze
23.02.2022.