Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Vairs nebūs nepieciešams sertifikāts darbiniekiem

BAIBA MIGLONE

Autors • 17.02.2022.

Burtu lielums

Valdības sēdē otrdien, 15. februārī, tika pieņemti grozījumi Ministru kabineta noteikumos „Epidemioloģiskās drošības pasākumi „Covid-19" infekcijas izplatības ierobežošanai", kas paredz, ka pēc ārkārtējās situācijas beigām – sākot ar 1. martu – vairs nebūs nepieciešams vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, lai darbinieks varētu veikt darbu.

Tai pašā laikā atsevišķās nozarēs, kur darbs ir saistīts ar ciešu kontaktu ar cilvēkiem, kā arī ņemot vērā to, ka šie darbinieki nodrošina sabiedrībai būtiskus pakalpojumus, prasība par sertifikāta nepieciešamību būs obligāta vēl mēnesi. – Kā vērtējat šādu valdības lēmumu? – vakar vaicāju Dzelzavas un Sarkaņu pagasta pārvalžu vadītājam Sandim Kalniņam un Aronas un Lazdonas pagasta pārvalžu vadītājam Reinim Silupam.

Gaisma tuneļa galā
– Man personīgi prasība pēc sertifikāta nekad nav traucējusi ne sabiedriskās vietās, ne veikalā. Neesmu jutis nekādus sarežģījumus, nedz grūtības, – savā pieredzē dalās Sandis Kalniņš. – Bet daļai sabiedrības droši vien līdz ar to dzīve kļūs vienkāršāka. Sertifikāta un vakcinācijas nepieciešamība nebūs šķērslis, lai cilvēks varētu ieņemt kādu amatu un strādāt. Prieks, ka arī slimnīcas tiek atslogotas, jo ir pierādījies, ka vakcīna tomēr strādā, un ja cilvēks arī saslimst, tad vieglākā formā. Tas viss liecina, ka mēs pamazām sākam redzēt gaismu tuneļa galā un rāpties ārā no šīs kovida izraisītās bedres. Viegli nebija.
Tas, ka atsevišķās nozarēs, kas nodrošina sabiedrībai būtiskus pakalpojumus – kā veselības un sociālajā aprūpē -, prasību pēc sertifikāta vēl pagarinās, manuprāt, ir normāli. Šīs nozares ir nozīmīgas sabiedrības veselības un labklājības nodrošināšanai.

Jālemj katrai nozarei pašai

– Šis ir ļoti sāpīgs jautājums. Arī mums pāris darbiniekiem šī iemesla dēļ nācās aiziet no darba. Sabiedrības domas šajā ziņā ļoti dalās, – atzīst Reinis Silups. – Protams, ka ir nozares, kur sertifikāts ir nepieciešams. Cilvēki jūtas drošāki, ka ir vakcinējušies, un arī viņu klienti tādi jūtas. Runājot par tādām lielākām nozarēm, protams, joprojām ir jāskatās, kā šis vīruss izplatās. Omikronam ir vieglāka forma, ko daži jau nodēvējuši par „dāvanu", lai iegūtu šo sertifikātu. Manuprāt, ir nozares, kurās sertifikāts būtu vajadzīgs arī turpmāk drošības apsvērumu dēļ. Protams, var runāt par to, cik šīs vakcīnas ir efektīvas. Statistika patlaban rāda, ka vakcinētie slimo vairāk, bet domāju – tas ir tāpēc, ka viņi jūtas brīvāki, drošāki. Nevakcinējušies ir vairāk piesardzīgi. Tā ka es teiktu, ka dažām nozarēm – jā, taču manuprāt, nevajadzētu pieņemt vienu vienotu lēmumu, bet skrupulozi iziet cauri nozarēm un uzklausīt šo nozaru pārstāvju viedokli, jo viņiem jau, viņu darbiniekiem ir jāstrādā.

18.02.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px