Teātris Ērgļos pastāv jau kopš ļoti seniem laikiem. Vai tad citādi var būt, ja pie tā šūpuļa ir stāvējis pats Rūdolfs Blaumanis? Laika gaitā Ērgļu teātrim ir izveidojušās savas tradīcijas. Viena no tām – lugas pirmizrāde tieši Līgo vakarā.
Nu jau desmito gadu ērglēnieši pulcējas, lai vērtētu kārtējo aktieru sniegumu. Kad bija izspēlētas vismaz astoņas Rūdolfa Blaumaņa lugas un stāstu dramatizējumi, pievērsāmies arī citu autoru darbiem.
Pagājušajos saulgriežos iejutāmies Jāņa Jaunsudrabiņa lugas „Ansis Auns" tēlos, šogad – Jukuma Palēviča joku lugā „Preilenīte". Izrādes tiek rādītas vai nu R. Blaumaņa muzeja „Braki "pagalmā, vai Ērgļu estrādē. Nu – nedaudz savādāk – jāņubērni tika gaidīti Ērgļu saieta namā. Diemžēl plašā zāle un balkons izrādījās par mazu, lai uzņemtu visus skatītājus.
Lugas „Preilenīte" darbība risinājās Vāveres krogū. Tāpēc bija jāiegūst jauns skatuviskais ietērps, ko izrādei veidoja mūsu pašu mākslinieks Andris Džiguns. Muzikālais fons kā vienmēr – mūzikas operatora Pētera Leiboma rokās. Pie jaunām mūzikas fonogrammām strādāja Artūrs Grandāns. Liels paldies par jaunajiem tērpiem Sandrai Nīgalei un par darbu pie dekorāciju būvēšanas un visu lietu nostiprināšanas Ilmāram Avotiņam.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 28.06.2008.
Autore: SANDRA AVOTIŅA
Ērgļu novada domes speciāliste, kultūras darba organizatore
ILZES DAUGIALLO foto