Skaistais Jāņu laiks ar ziedošām pļavām, smaržojošām jāņuzālēm pamazām beidzas. Noslēdzies arī viens no pasākumu cikla „No Jāņiem līdz Pēteriem" notikumiem – ugunsskulptūru festivāls, kas Sarkaņu pagastā un arī Madonas rajonā notika pirmo reizi.
Finanšu līdzekļi šim pasākumam tika iegūti, rakstot projektu Vidzemes plānošanas reģiona organizētajam kultūras programmu konkursam, ko finansiāli atbalstīja Valsts Kultūrkapitāla fonds. Veiksmīgai projekta realizācijai bija nepieciešams arī Sarkaņu pagasta padomes atbalsts.
Kāpēc tieši ugunsskulptūras? Biksēres muižas parks ir ievērojams ar brīvdabas tēlniecības izstādi, kas veidota septiņos simpozijos. Pie muižas izvietotās skulptūras parku ir daļēji aizpildījušas, tāpēc, lai nepārtrauktu tradīciju, radās doma, ka vajadzētu šai vietā kaut ko citu, kaut ko vēl nebijušu. Tā kā Jāņu laiks nav iedomājams bez uguns, ugunskuriem, jāņugunīm, ideja tika veiksmīgi īstenota.
Pēdējo divu simpoziju laikā ir izveidojusies ļoti laba sadarbība ar tēlnieku Kārli Īli, kas ar ieinteresētību uzņēma uzaicinājumu piedalīties projektā. Tieši viņš bija tas, kas kopā pulcināja domubiedru grupu, lai divas dienas radoši strādātu vienā no Sarkaņu pagasta pļavām, realizējot savu ieceri. Kopumā tika radīti 5 darbi, ko veidoja Kārlis Īle, Toms Krīvāns, Ieva Saulīte, Kārlis Apsītis, Andris Džiguns, Gundars Kozlovskis, bet vistālāko ceļu bija mērojis Toomas Altnurme no Tallinas.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 28.06.2008.
Autore: VALDA KĻAVIŅA
projekta autore, Sarkaņu pagasta tautas nama direktore
AINAS PIDIKAS foto