Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Turpmāk darbosies kā viena iestāde

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 13.01.2022.

Turpmāk darbosies kā viena iestāde
Burtu lielums

Pagājušajā gadā īstenotā administratīvi teritoriālā reforma būtiskas izmaiņas ienesusi arī Cesvaines sociālā dienesta struktūrvienības sociālās aprūpes nodaļas un Dzelzavas pansionāta darbībā, tās reorganizējot.

Veiktās izmaiņas komentē Dzelzavas un Sarkaņu pagasta pārvalžu vadītājs Sandis Kalniņš: „Pansionātu apvienošana vienā iestādē klientus un darbiniekus ietekmēs tikai administratīvi – mainīsies līgumslēdzēja iestāde. Praktiski pakalpojums tiks nodrošināts kā līdz šim gan Dzelzavā, gan Cesvainē, tikai Cesvainē vairs nebūs pārvaldnieka štata vienības. Reforma izrietēja no nepieciešamības novērst situāciju, kad Cesvaines pansionāts paliek bez dibinātāja, jo šī iestāde bija Cesvaines sociālā dienesta struktūrvienība, bet dienests pēc reformas tika likvidēts, pakalpojumu visā jaunajā novadā sniegs Madonas sociālais dienests."
Pārvaldes vadītājs uzsver, ka pieņemtā lēmuma būtība bija pievienot Cesvaines pansionātu Dzelzavai, lai nodrošinātu tā darbības nepārtrauktību un saglabātu klientiem sniegtos pakalpojumus: „Ja tas nebūtu izdarīts, Cesvaines pansionāts būtu jāveido kā jauna iestāde ar visu no tā izrietošo sertifikācijas procesu, ko nosaka Labklājības ministrija. Šobrīd, kā noteikts domes lēmumā par iestādes izveidi, ir veiktas izmaiņas uzņēmumu reģistrā, un strādāju pie izmaiņu veikšanas sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā. Iestādes reģistrācijas numurs ir tāds pats, kā bija Dzelzavas pansionātam, bet tam tagad ir izveidota pakalpojuma sniegšanas vieta jeb nodaļa Cesvainē. Tātad administratīvi Dzelzavas un Cesvaines pansionāti ir viena iestāde ar nosaukumu „Cesvaines un Dzelzavas sociālās aprūpes centrs", bet praktiski pakalpojums tiek sniegts divās vietās kā līdz šim. No 24. janvāra darbu Cesvaines un Dzelzavas sociālās aprūpes centrā uzsāks tā vadītāja, un pirmie uzdevumi būs saistīti tieši ar iestādes administratīvo jautājumu risināšanu – reģistriem, budžeta un izmaksu sadalīšanu, plānošanu, darbs ar lietu nomenklatūru, personālu, jaunās iestādes iekšējo noteikumu un kārtības izstrāde u. c. Pagasta pārvaldes vadītāja darba apjoms palielinās, jo paplašinās pārvaldes pakļautībā esoša iestāde un palielinās tās budžets. Protams, šajā procesā visām iesaistītajām pusēm ir daudzi jautājumi par lietu norisi un kārtību, visiem kopā cenšoties rast uz jautājumiem atbildes, bet mērķis vienmēr paliek nemainīgs – nodrošināt kvalitatīvu ilglaicīgas un īslaicīgas sociālās aprūpes un rehabilitācijas pakalpojumu novada ļaudīm."
Savukārt Cesvaines apvienības pārvaldes vadītājs Vilnis Špats pauž, ka viņa ieskatā vajadzējis atstāt divas pastāvīgas sociālās aprūpes iestādes, jo tagad tomēr sanākot, ka tās atrodas divās teritorijās – Cesvaines apvienībā un Dzelzavas pagastā.
„Arī apsaimniekošanas budžets katrā teritorijā ir savs, un tas varētu nedaudz apgrūtināt abu iestāžu saimniecisko uzturēšanu. Es domāju, ka būtu bijis labi, ja pansionāti Cesvainē un Dzelzavā darbotos atsevišķi, bet vadītāja gan varētu būt viena. Deputāti lēma citādi, bet to, cik veiksmīga būs šī reforma, rādīs dzīve. Taču vienmēr jācenšas saskatīt pozitīvo, turklāt klienti no veiktajām izmaiņām necietīs," akcentē Vilnis Špats.
Daloties pirmajā pieredzē, Cesvaines un Dzelzavas sociālās aprūpes centra vadītājas p. i. Līga Ikauniece, kas šo pienākumus veic, līdz jaunievēlētā iestādes vadītāja Baiba Žuka stāsies darbā, atzīst, ka, izveidojot apvienoto SAC, vadītāja darbs ir kļuvis vēl dinamiskāks, jo ir jāplāno un jādara darbiņi abās vietās. „Darbiniekus šī reorganizācija nav skārusi, jo darbavietas ir saglabātas un aprūpes process turpinās gan Dzelzavā, gan Cesvainē. Mums joprojām aktuālas ir fizioterapeita, diētas māsas un sociālā rehabilitētāja vakances, kuras speciālistu trūkuma dēļ neizdodas aizpildīt. Ja kādu interesē, vai SAC ir brīvas vietas, tad ir jāsazinās ar novada sociālā dienesta sociālo pakalpojumu nodaļas vadītāju, kas koordinē brīvās vietas novada aprūpes centros un ir lietas kursā," atzīmē Līga Ikauniece. „Pašreiz mūsu sociālās rehabilitācijas darba ritms ar klientiem ir rāmāks, jo ārā ir ziema un dažādi vīrusi, bet vasarā (ja ļaus epidemioloģiskā situācija) mēs atkal uzņemsim māksliniekus, dosimies ekskursijās, un klienti brauks ciemoties pie radiem. Profesionāli šādas pārmaiņas ir jāvērtē kā izaugsmes iespējas, jo mums būs iespēja pārņemt vienam otra labo praksi, sniedzot aprūpes pakalpojumu. Es domāju, ka mums šī ir lieliska iespēja veidot vienotu, stipru kolektīvu ar savām tradīcijām, kuras radīsies darba gaitā."


14.01.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px