Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Par pārmaiņām Ērgļu pusē

INESE ELSIŅA

Autors • 13.01.2022.

Burtu lielums

Ērgļu pusē aktīvi rit iesāktais darbs sociālajā jomā un tiek domāts, kā vēl vairāk būtu iespējams palīdzēt iedzīvotājiem.

– Sociālajā sfērā nekas īpaši nav mainījies. Vienīgi tas, ka līdz šim Ērgļos strādājām nelielā sastāvā uz vietas, tagad jāsaprot, kā labāk strādāt komandā. Darba būtība nav mainījusies, ir kādas izmaiņas tehniskajās detaļās, dokumentu apritē, un mūsu kolektīvs tagad ir krietni plašāks. Mums, trīs pienācējām no Ērgļu sociālā dienesta, ir jāpielāgojas tam darbam, kuram iestrādnes jau vairākus gadus ir bijušas Madonā.
Vaicāta par reālo situāciju, sociālā dienesta vadītāja Māra Briede atklāj: – Ērgļos sociālajā dienestā strādā divas darbinieces, viena darbojas ar ģimenēm un bērniem, otra strādā ar pieaugušajām personām un sociālo palīdzību. Es pati esmu pa divām mājām, jo strādāju arī Madonā, kur vadu sociālo pakalpojumu nodaļu, vienlaikus par pakalpojumiem atbildu Ērgļu pašvaldībā.
Iedzīvotāju, kuriem nepieciešama palīdzība, kļūst aizvien vairāk. Otro gadu ir lielāks GMI pabalsts, ir paaugstināts trūcīgo un maznodrošināto ģimeņu minimālais ienākumu slieksnis, līdz ar to cilvēki krietni vairāk vēršas pie speciālistiem sociālajā dienestā. Nenoliedzami, sabiedrība kļūst gados vecāka, pieaug to cilvēku skaits, kam vajadzīga mājaprūpe (Ērgļos to nodrošina samarieši), un aizvien pieprasītāka ir institūcija – pansionāts. Mūsu pusē pansionātam ir divas ēkas – viena Ērgļos, otra Liepkalnē, abās kopumā ir 100 vietu, kas pamatā ir aizpildītas (pašlaik divas trīs vietas ir brīvas). Kopš janvāra strādājam Madonas novada sociālā dienesta vadībā, un novada pansionātos prioritāte, protams, ir novada iedzīvotāji; ja ir brīvas vietas, var izlemt par citiem klientiem no pārnovadiem.
Tā kā pirmās ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar kovida epidēmiju Ērgļu novada pašvaldības sociālais dienests ģimenēm krīzes situācijā piedāvāja pabalstu 40 eiro ģimenes loceklim mēnesī, vaicāju, cik daudz ģimeņu saņēma šo palīdzību un kā ar pabalstu ārkārtējā situācijā ir šobrīd. – Ērgļu novada laikā tas bija ļoti jūtams atbalsts, jo cilvēki bija apjukuši, sākās attālināto mācību un attālinātā darba laiks, kāds ienākumus zaudēja, līdz ar to pabalsta iespēju mūsu iedzīvotāji izmantoja un ļoti novērtēja, ko sarunās joprojām dzirdu, – komentē Māra Briede. – Šobrīd kritēriji ir mainīti, vadlīnijas ir stingrākas, pabalstu saņem tikai tie, kuriem no kovida ir ļoti tiešas, smagas sekas, turklāt dokumentāli to pierādot. Ērgļos pabalstu nokārtoja viena persona, un kopš pagājušā gada nogales līdz ārkārtējās situācijas beigām šādu pabalstu (kas naudas izteiksmē ir daudz lielāks) saņem viens mūsu iedzīvotājs.


14.01.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px