Ziemassvētki un Jaunais gads aizvadīts, bet pēc svētkiem vienmēr aktuāls ir jautājums – kur likt svētku egli pēc tam?
Zvanu ar šādu jautājumu saņēmām arī no kāda pilsētā dzīvojoša kunga.
– Katru gadu pēc svētkiem aizdomājos – kur likt Ziemassvētku eglīti? Dzīvoklī tā ļoti ātri nobirst, tiklīdz svētki pagājuši, pēc iespējas ātrāk vēlos atbrīvoties no egles. Vienmēr ir jautājums, kur šo kociņu likt. Vai drīkst izmest sadzīves atkritumu konteinerā? Varbūt to var nolikt pie konteinera, un atkritumu izvešanas dienā tā tiek aizvesta? Kā šogad no egles iespējams atbrīvoties Madonā? – jautāja vīrietis.
Laukos un privātmājās dzīvojošie eglītei var atrast dažādu pielietojumu – izmantot to savā puķudārzā vai sakurināt. Lielākas problēmas rodas daudzdzīvokļu namu iemītniekiem.
SIA „Madonas namsaimnieks" tāpat kā iepriekšējos gadus ir vienojies ar pilsētas pārvaldnieku, kā šogad tiks utilizētas svētku eglītes.
– Šogad eglītes „Madonas namsaimnieks" neizvedīs. Tāpat kā iepriekš to darīs Madonas pilsētas īpašumu uzturēšanas dienests. Eglītes jānovieto vienā vietā pie konteineru laukumiem, lai dienesta darbiniekiem tās būtu ērti savākt, – informē Oskars Janovičs, SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklis. – No iedzīvotājiem savāktās eglītes netiks izmestas atkritumu poligonos kā citi sadzīves atkritumi. To utilizācijai tiks nodrošināti videi draudzīgāki risinājumi, piemēram, tās tiks pārstrādātas šķeldā un nodotas kā kurināmais siltumenerģijas ražošanai katlumājās.
11.01.2022.