Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Tas bija gaidāms

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 06.01.2022.

Burtu lielums

jau to varēja gaidīt, politiķi gan koalīcijas partiju sadarbības sanāksmē, gan valdībā vienojās par valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas pagarināšanu līdz 28. februārim – pat ilgāk, nekā pirms tam rosināja Veselības ministrija.

Kaut gan ārkārtējās situācijas pagarināšana nav negaidīta, tomēr tās noteikšana vēl gandrīz uz diviem mēnešiem līdz galam nav saprotama. It īpaši pēc tam, kad gadumijā tika dota iespēja izpriecāties, Jaungada naktī nepiemērojot saimniecisko pakalpojumu sniegšanas un pasākumu organizēšanas darba laika ierobežojumus, tai skaitā sniedzot arī sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus, pieņemot, ka ir iespējams kontrolēt cilvēku plūsmu un izvietošanos pie galdiņiem. Un, lūk, rezultāts, šajās dienās valstī inficēto skaits diennaktī pietuvojies diviem tūkstošiem.
Tagad valdība plāno ne tikai saglabāt noteiktos ierobežojumus, bet arī noteikt prasību publiskās vietās obligāti lietot medicīniskās sejas maskas vai respiratorus. Pašlaik iedzīvotāji drīkst izmantot arī vairākkārt lietojamās auduma sejas maskas, kas, kā vienā no intervijām atzinis Pēteris Apinis, vairāk domātas odu atbaidīšanai, nevis cīņai ar koronavīrusu.
Taču diez vai arī medicīniskās maskas spēs attaisnot savu misiju un uz tām liktās cerības, jo nez vai iedzīvotāji tās izmantos kā vienreiz lietojamu preci un tērēs naudu, lai katrreiz pirktu jaunu. Par velti tās valdība visiem nesola, tikai maznodrošinātajiem, un tad vēl ir jautājums, kā viņi pie tām tiks, ja visas valsts un pašvaldību ie-
stādes strādā aiz slēgtām durvīm. Latvija ir teju vai vienīgā valsts pasaulē, kur parlaments uz sēdēm nesanāk klātienē.
Valdības stratēģija cīņai ar pandēmiju turpmākajos mēnešos tiks balstīta uz trim lietām – vakcināciju, masku valkāšanu un testēšanu. Arī premjers Krišjānis Kariņš nupat ir izteicies, ka Latvija neesot Ķīna un katram esot sevi jāpasargā ar poti.
28. decembrī apritēja gads, kopš Latvijā tika uzsākta vakcinācija. Šajā laikā daudz kas ir mainījies uz labo pusi, taču joprojām nav jau tā, ka pie potes ātri var tikt pat tie, kas ir gatavi vakcinēties. Ne visi ģimenes ārsti vakcinē, un arī "dzīvajā rindā" stāvēt tādā salā kā šoziem ne visi iedzīvotāji ir gatavi. Savukārt iepriekš piesakoties ir jāgaida gandrīz vai divas nedēļas pat tādā mazpilsētā kā Madona.
Bet cik ilgi būs jāgaida, kad tiks noteikti vakcinācijas pret "Covid-19" sertifikātu derīguma termiņi un potēšanās sāksies no jauna? Un cik būs to, kas uz potēšanos parakstīsies pēc deviņiem vai pieciem mēnešiem, un cik bieži tas turpmāk būs jādara: vai reizi gadā? Neizskatās, ka šis process noritēs ātri.

7.01.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px