Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Dzīvosim, redzēsim!

BAIBA MIGLONE

Autors • 28.12.2021.

Burtu lielums

Rit 2021. gada pēdējās dienas, un mēs atkal stāvam uz gadumijas sliekšņa.

Gads nepavisam nav bijis vienkāršs – pilns pārbaudījumu un dažādu grūtību. Tas prasīja no mums atbildību ne tikai par sevi, bet vienam pret otru. Jā, šis bija jau otrais gads kovidzīmē. Gada sākumā trūka vakcīnu, bet nu, kad tās ir brīvi pieejamas, diemžēl vakcinācija nerit tik gludi, kā mums gribētos. Šobrīd vakcinēti nedaudz vairāk nekā 75 procenti Latvijas iedzīvotāju vismaz no 18 gadu vecuma. Protams, katram ir izvēles brīvība, taču nav runa tikai par sevi… Runa ir par cilvēku dzīvībām, kuras diemžēl katru dienu dziest kā sveces. Pārdzīvojām arī mājsēdi un attālinātu darbu, kas joprojām daudziem no mums
turpinās.
Šobrīd savu uzvaras gājienu pieteicis koronavīrusa omikrona paveids, kas raksturots kā divarpus līdz pat četras reizes lipīgāks nekā delta paveids. Epidemiologi prognozē, ka Latviju šis vilnis varētu sasniegt janvārī-februārī. Cilvēki ir noguruši, stresa pārņemti un arvien biežāk pauž protestu, ko veikli izmanto populistisku partiju politiķi, rosinot aktīvāk izteikt savu neapmierinātību.
Bieži vien salīdzinām situāciju mūsu valstī ar kaimiņvalstīm un protestējam par situāciju pašu mājās, tā spiežot valdību pieņemt, šķiet, ne visai pārdomātus lēmumus. Tā, piemēram, Ziemassvētku nedēļā Latvija, atsaucoties uz Igaunijas piemēru, mīkstināja ierobežojumus – valdība nolēma uz Vecgada nakti atcelt patlaban noteiktos ierobežojumus, kas paģērē kafejnīcām un restorāniem savu darbu beigt pulksten 23. Tikmēr citur Eiropā ierobežojumus pastiprina. Pat – kā Nīderlandē – nosaka totālu „lokdaunu".
Bažas par šādu lēmumu pauduši ne tikai sabiedrības veselības speciālisti, bet arī nozares pārstāvji. „Dažreiz tomēr šķiet, ka Ministru kabinets dzīvo uz citas planētas, paši kaut ko izdomā, nolaižas uz Zemes un pieņem lēmumus. Protams, no vienas puses ir prieks, ka ir kaut kas atvērts, tomēr, piemēram, Vācija paziņoja, ka aizver naktsklubus tieši Jaunā gada naktī, bet mēs veram vaļā," atzīst „Cuba Cafe" līdzīpašnieks Arnis Bikšus. Savukārt TV24 „Preses kluba" viesis ekspremjers Māris Gailis šīs pirmdienas raidījumā sprieda, ka varbūt tas ir tikai pareizi – jāļauj cilvēkiem gadumijā papriecāties, zinot, ka no omikrona neaizbēgsim tik un tā… Dzīvosim, redzēsim!
Uz tikšanos, lasītāj, jaunajā – 2022. – gadā!

29.12.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px