Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Konkurss par skaistāko Ziemassvētku noformējumu

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 21.12.2021.

Burtu lielums

Madonas novada pašvaldība arī šogad rīko konkursu par skaistāko Ziemassvētku noformējumu. Viedokli par šīs tradīcijas turpināšanu nu jau visā jaunizveidotā Madonas novada teritorijā lūdzu izteikt Tāli Salenieku, Lubānas apvienības pārvaldes vadītāju, un Artūru Portnovu, Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītāju un Kalsnavas pagasta pārvaldes vadītāja p. i.

Noskaņa jūtama
– Kopumā šāda konkursa rīkošanu vērtēju pozitīvi. Grūti gan pateikt, cik atsaucīgi būs Lubānas iedzīvotāji, bet, cerams, šo aktivitāti viņi būs pamanījuši. Tā ir pirmā reize, kad arī lubānieši var piedalīties Madonas novada tradicionālajā konkursā par Ziemassvētku noformējumu, – uzsver Tālis Salenieks. – Līdz administratīvi teritoriālajai reformai šādu konkursu Lubānas novadā nerīkojām. Īsti nevarējām saprast, kā izveidot vērtēšanas komisiju – kas būs tie, kas izvērtēs un noteiks labāko noformējumu, tāpat – kādus kritērijus noteikt. Taču arī pie mums notika dažādas aktivitātes, kā, piemēram, par skaistāko eglīti, māju noformējumu un citas. Ziemassvētku noskaņas šajā laikā, protams, ir jūtamas arī Lubānā. Cerams, svētku izjūta būs, kaut gan tie šogad tiks atzīmēti piezemētāk. Taču ir paredzēti kultūras pasākumi, cik tas atļauts. Tie jārīko, kamēr tas nav vēl liegts. Nav zināms, kā situācija attīstīsies pēc pāris nedēļām, varbūt būs vēl stingrāki ierobežojumi.

Galvenais ir katru pamanīt
– Man ir divējādas izjūtas. Viena no tām ir ļoti pozitīva, jo tādējādi cilvēki tiek vairāk motivēti pievērsties savu īpašumu sakārtošanai un noformēšanai. Atceroties mūsu Ļaudonas pagastā rīkoto tādu pašu konkursu, jāatzīst, ka iedzīvotāji, tāpat iestādes, uzņēmumi, veikali patiešām centās svētku noskaņās izgaismot savus īpašumus. Arī mēs no savas puses centāmies nevienu neatstāt neievērotu, – atzīst Artūrs Portnovs. – No otras puses, es neesmu piekritējs tam, ka, rīkojot šādus konkursus, noteikti būtu jānosaka uzvarētāji, lai tādā veidā veicinātu vēlmi par katru cenu pārspēt otru. Es domāju, ka vienmēr ir jāmeklē vidusceļš, jāaicina piedalīties konkursā, jo ieguvēji ir visi – gan vide, gan iedzīvotāji. Katrā ziņā tā ir ļoti laba aktivitāte, bet droši vien ir jānosaka tādi kritēriji, lai tiktu novērtēts un pamanīts katrs, kas ir ieguldījis darbu.
Šogad arī mūsu kultūras nama vadītāja Anita nāca ar interesantu iniciatīvu. Mums parkā pie estrādes aug ļoti daudz jaunu skaistu eglīšu, un tām visām ir iespējams pievilkt elektrību. Anitas aicinājumam izgaismot šīs eglītes atsaucās iedzīvotāji, ģimenes ar bērniem, iestādes. Tagad, braucot cauri Ļaudonai, jau no ceļa var redzēt, cik gaiši parkā pie estrādes mirdz viena lielā egle un vēl daudzas maziņas. Izskatās ļoti skaisti!

22.12.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px