Šodien saņēmu īsziņu no minētās iestādes: „Aicinām Jūs saņemt balstvakcīnu pret „Covid-19", jo ir pagājuši 5 mēneši kopš 2. devas." Un tālāk informācija, kur griezties, lai šo jautājumu nokārtotu. Tas man bija liels un nepatīkams pārsteigums.
Visa ģimene esam vakcinējušies ar „Janssen", 5. decembrī palika 2 mēneši, un esam jau decembrī pieteikušies rindā uz balstvakcīnu. Tad – kāpēc man atsūta šādu nekorektu uzaicinājumu? Nav pareizās informācijas ne par pošu skaitu, ne par laika intervālu līdz balstvakcinācijai. Protams, ka zvanīju uz 8989, kur pēc dažādas iepriekšējās informācijas sagaidīju savienojumu ar operatori. Jautāju, kāpēc tāds nekorekts uzaicinājums, kurš satur pilnīgi nepareizu informāciju. Sākās interesanti jautājumi, ka man varbūt esot tādas veselības problēmas, ka nevar vakcinēt (atbildēju, ka jau esmu vakcinēta – un kad un ar ko). Tad man varbūt sertifikāts neesot (nesapratu) vai pareizs, vai kāds. Atbildēju, ka, ejot veikalā, man sertifikātu noskenē darbinieks, un es eju, kur man vajag. Vēl viens jautājums, ka manai ģimenei šie potēšanās dati ievadīti sistēmā dažādos laikos jeb mēs esot potējušies dažādos laikos. Uz ko varu atbildēt, ka mēs bijām vienā laikā – un viens aiz otra. Pēc pietiekami ilgas datu pārbaudes darbiniece nonāca pie secinājuma, ka man atsūtīta nepareiza īsziņa. Tad man radās jautājums – kāda jums ir datu bāze? Kur ir ziņas par potētajiem: kad potēti, ar ko, kas un kad pienākas pēc tam? Atbildes jau nebija. Vienkārši pateicu, ka šādi strādāt nedrīkst, ka šajā jau tā smagajā laikā, kad cilvēki ir satraukti un nervozi, saviem pienākumiem ir jāpieiet atbildīgi. Tagad zinu, ka ir jau vēl kādi cilvēki, kas saņēmuši savai situācijai neatbilstošus uzaicinājumus.
Nu, ko lai saka? Katram cilvēkam pašam ir jādomā ar savu galvu un jāseko līdzi savam vakcinācijas kalendāram, ja viņš ir izvēlējies vakcināciju, jo uz NVD informāciju nevar paļauties. Es pieļauju domu, ka tādas īstas informācijas viņiem pat nav, ja tik rupji var kļūdīties. Bet nu tie, kuri izvēlas nevakcinēties, lai ir atbildīgi paši par sevi. Jo vismaz mums nevienam nav tiesību savus līdzcilvēkus uz šādu soli spiest ar varu vai arī atrunāt. Katram ir savs viedoklis, sava izvēle. Bet visi kopā nezinām gan, kas būs un kā būs. Man ļoti labi iespiedās atmiņā daktera Danilāna stāsts televīzijā par personīgo pieredzi „Covid-19" izslimošanā. Man personīgi viņš ir zināšanu par veselību Guru. Vēl kāds dakteris (neatceros, kā sauca) televīzijā stāstīja par „Covid-19" izcelsmi, par baktērijām un vīrusiem, par to savstarpējo sadzīvošanu un izdzīvošanu – kura kuru uzvarēs. Un runāja viņš vienkāršam cilvēkam saprotamā valodā. Daudzi mediķi pieraduši savā valodā lietot medicīniskos apzīmējumus, kurus ar medicīnu nesaistītam cilvēkam grūti bez vārdnīcas saprast.
Vēl gribu teikt – kādreiz internetā paskatos komentārus. Tur katrs, kuram vēlme, izsaka savu viedokli. Tad sākas ļoti smaga viedokļu apmaiņa līdz pat otra cilvēka pazemošanai (kaut pats sevi pazemo savā nekulturālajā izteiksmes veidā). Vai to vajag – nu nē taču! Milzīga, bezvērtīga enerģijas izšķērdēšana. Labi, ja izdodas noturēties un neiestigt šajos (vispār neiesaistīties) dubļos. Lai mums visiem izdodas saglabāt savu veselo saprātu!
LOLITA
Madonā
14.12.2021.