Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Kādi termiņi jānoteic “Covid-19” sertifikātiem?

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 09.12.2021.

Burtu lielums

Veselības ministrs D. Pavļuts ir paziņojis, ka tuvāko nedēļu laikā plānots nākt klajā ar pamatotu priekšlikumu par to, kādi vakcinācijas pret „Covid-19" sertifikātu derīguma termiņi būtu jānosaka, lai nodrošinātu maksimālu vakcīnu aizsardzību. Tie ir jau spēkā vairākās Eiropas valstīs, piemēram, Austrijā tās ir 270 dienas, Lietuvā – 7 mēneši. Viedokli, vai vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņš būtu jānosaka arī Latvijā, lūdzu izteikt Madonas pilsētas pārvaldnieku Gunti Ķeveri un Madonas novada domes deputātu Andri Sakni.

Jānosaka arī Latvijā
– Mana atbilde uz šo jautājumu ir viennozīmīgs „jā", jo nevienam īsti nav zināms, cik ilgi pote ir efektīva, – vai tas ir gads, divi gadi vai tikai daži mēneši; tāpat kādos gadījumos vakcinācijas sertifikāts pret „Covid-19" būtu jāpagarina, kad jāveic trešā pote, ceturtā, nākamā pote, – uzsver Guntis Ķeveris. – Es piekrītu tam, ka tas būtu jādara, jo paši jau redzam, kāda ir kopējā situācija. Patlaban tā ir nedaudz stabilizējusies, pozitīva loma bija arī „lokdaunam", kad mazinājās savstarpējie kontakti un daudzus pakalpojumus varēja saņemt tikai „zaļajā režīmā". Tas daļu rosināja vakcinēties, tāpat kā noteiktais obligātais pienākums potēties vairākās jomās strādājošajiem. Tiem, kas to ir izdarījuši, tomēr ir lielāka stabilitātes izjūta. Nav patīkami, ka tāds vīruss apkārt vibrē. Katrā ziņā jāizvērtē būtu speciālistiem un atbilstīgi potes efektivitātei arī jānosaka vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņš.

Šis priekšlikums jāatbalsta
– Tam, ka vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņš būtu jānosaka arī Latvijā, piekrītu. Šis priekšlikums jāatbalsta arī no tāda apsvēruma, ka tagad samērā bieži saslimst arī vakcinētie un viņu vidū pat ir nāves gadījumi, – atzīmē Andris Sakne. -Sertifikāta derīguma termiņš varētu būt 9 mēneši, kā par to ir izteicies veselības ministrs Daniels Pavļuts un kā tas ir Austrijā. Arī pats šonedēļ iešu pie savas ģimenes ārstes Annas Višņovas saņemt balstvakcīnu. Mani potēšanās nebaida. Turklāt otrdienas vakarā ar interesi noskatījos interviju ar Anatoliju Danilānu. Ļoti patika, kā viņš vienkārši no sirds visu izskaidroja. Tādus cilvēkus, kas prot skaidri, saprotami visu izstāstīt un uzrunāt arī seniorus, intervēt vajadzētu biežāk un to vajadzēja darīt jau agrāk. Tad vakcinācijas aptvere būtu daudz lielāka un varbūt mazāk būtu tādu, kas ietieptos. Katrs, protams, var izvēlēties – potēties vai ne, bet man nav saprotami, kā iespēju saslimt var meklēt speciāli, tiekoties ar inficēto, kā to mēģināja darīt kāda Bauskas skolotāja. Pote taču nav nekāds trešais pasaules karš, nekāds pasaules gals, lai atteiktos no vakcinācijas.

10.12.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px