Toms Auškāps, AS "Balticovo" valdes loceklis, komunikācijas un attīstības direktors:
– Pašlaik vēl vairāk nekā tad, kad viss rit ierasto gaitu, gribētu līdzcilvēkus mudināt nedaudz iedziļināties un papētīt ikvienu produktu pirms tā likšanas iepirkumu groziņā. Aicinu paskatīties, no kurienes tas nāk, un atcerēties, ka, atbalstot vietējos, mēs iemetam naudu paši savā krājkasītē. Nauda paliek ģimenē, un šī ģimene ir Latvija.
Olas pārbaudīt ir pavisam viegli, ir tikai jāpapēta marķējums. Ja uz olas ir burti "LV", tad, to izvēloties, jau esi paveicis labu darbu. Ir valstis, kur lokālpatriotisms attiecībā pret produktu iegādi ir ievērojami lielāks, tā ka mums šajā ziņā vēl ir, kur pilnveidoties un mainīt attieksmi.
Pandēmijas pirmajā vilnī, kad valstī tika izsludināta ārkārtējā situācija, pirmajā laikā "Balticovo" aprāvās eksports, kas saistīts ar olu produktu piegādi pārtikas ražotājiem un viesmīlības nozarei, jo kafejnīcas, restorāni, konditorejas devās dīkstāvē. Tāds trieciens ir diezgan liels, taču mūs glāba olas čaumalās, pēc kurām vērojams pat neliels pieprasījuma pieaugums. Tagad situācija tirgū ir stabilizējusies.
Lai koronavīruss neizsistu no ierindas, mums bija jādomā par darbiniekiem, un diezgan ātri reaģējām, ieviešot epidemioloģiskās drošības pasākumus. Svarīgi bija pārorientēt maiņas tā, lai darbinieki savā starpā nesatiktos. Gada sākumā, īpaši gājputnu atlidošanai tuvojoties, bija jāpasargā uzņēmuma vistu mītnes no putnu gripas draudiem, un arī te bija jāveic dažādi biodrošības pasākumi.
Joprojām daudz investējam ražošanā, un Madonas putnu novietne ir spilgts piemērs, jo te atvērta jauna novietne vistu brīvai turēšanai. Mūsu tālākais mērķis "Balticovo" Madonas novietnē ir vistas turēt tikai ārpus sprosta.
26.11.2021.