Turpinot iepazīties ar filiāļu darbību, 10. jūnijā Madonu apmeklēja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Baiba Paševica, kas šajā amatā šogad februārī nomainīja līdzšinējo aģentūras direktoru Ringoldu Beinaroviču.
– Direktore iepazinās ar mūsu filiāles darbiniekiem, interesējās par filiāles darbu, bezdarbnieku apmācību un ar to saistītajām problēmām, uzklausīja rajona padomes un pilsētas domes priekšsēdētāja Andreja Ceļapītera viedokli par ekonomisko situāciju rajonā un NVA darbu, – „Staru" par neseno tikšanos informēja Nodarbinātības valsts aģentūras Madonas filiāles direktore Lidija Kraukle, uzsverot, ka sarunu laikā akcentēta sadarbības nepieciešamība ar darba devējiem, pārrunāti ar administratīvo reformu un iespējamo filiāļu reģionalizāciju saistītie jautājumi. Sarunā abas puses uzsvērušas filiāles un vietējo pašvaldību līdzšinējo veiksmīgo sadarbību.
– Runājām gan par nodarbinātības problēmām, gan par Eiropas struktūrfondu finansējumu, kādā veidā to būtu labāk organizēt, lai nebūtu tā pārlieku lielā papīru rakstīšana un birokrātija, gan par uzstādījumiem, kam turpmāk būtu jāpievērš uzmanība, kam piekrita arī aģentūras direktore. Katrā ziņā, ja vērtē valsts pārvaldes iestāžu pārstāvniecības, mūsu līdzšinējā sadarbība ar Nodarbinātības valsts aģentūru ir viena no labākajām, – pēc tikšanās atzina Madonas rajona padomes un Madonas pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters. – Sarunas laikā pieskārāmies arī reģionalizācijai saistībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru. Arī tur mūsu viedoklis sakrita, ka principā vajag reģionalizēt jeb apvienot tās funkcijas, kuras ir ekonomiski izdevīgāk realizēt lielākai teritorijai, tai skaitā, piemēram, juridiskos pakalpojumus, Eiropas struktūrfondu finansējuma projektus utt.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 19.06.2008.
Autore: BAIBA MIGLONE
Foto no NVA arhīva