Pēc gandrīz mēnesi ilga pārtraukuma vakar, 16. novembrī, Rīgas Zooloģiskais dārzs atkal vēra vārtus apmeklētājiem, plašsaziņas līdzekļus informē Rīgas Zooloģiskā dārza informācijas nodaļa.
Tas nozīmē, ka jau valsts svētku nedēļā un arī turpmāk katru dienu zoodārzs pieejams nesteidzīgām pastaigām un interesantiem brīžiem kopā ar jau iemīļotiem iemītniekiem – tīģeri Augustu, roni Puiku, ziemeļbriedi Elmo, servalu Zulu un daudziem, daudziem citiem… Uz garāku pastaigu aicina arī Rīgas zoodārza filiāle „Cīruļi".
Var šķist, ka dzīvnieku dzīvē nekas nemainās atkarībā no tā, ir vai nav zoodārzā apmeklētāji, bet, kā atzīst speciālisti, patiesībā dzīvnieki ātri vien pierod pie miera un klusuma, tāpēc apmeklētāji ļoti tiek lūgti vismaz šonedēļ zoodārza apmeklējuma laikā pārvietoties klusi un, pamanot dzīvnieku satraukumu, netuvoties nožogojumam vai mītnei.
Tiesa, vairumam dzīvnieku atkalredzēšanās ar apmeklētājiem ir priecīgs notikums, jo cilvēku vērošana viņiem ir kā savdabīga izklaide, kā ikdienas teātra izrāde. Jāpiebilst, ka Rīgas Zooloģiskais dārzs strādā „zaļajā režīmā" – pieaugušajiem viesiem pie kasēm uzrādot sadarbspējīgu „Covid-19 sertifikātu, savukārt bērniem no 12 gadu vecuma arī uzrādot testēšanas sertifikātu. Kases atvērtas no pulksten 10 līdz 16.
17.11.2021.