Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Prasība valsts un pašvaldību institūcijām

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 14.10.2021.

Burtu lielums

8. oktobrī valdības pieņemtais drošības pasākumu kopums citstarp nosaka, ka valsts un pašvaldību institūciju, tai skaitā kapitālsabiedrību, darbinieki un amatpersonas no 15. novembra savus darba pienākumus var veikt tikai tad, ja viņiem ir „Covid-19" vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Viedokli par izvirzīto prasību lūdzu izteikt Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītāju Artūru Portnovu un Ērgļu apvienības pārvaldes vadītāju Elitu Ūdri.

Situācija satrauc
– Mums nav liels skaits darbinieku, kuriem nebūtu sadarbspējīga sertifikāta, lielākā daļa ir vakcinēti vai izslimojuši. Ir maza saujiņa, pārsvarā tehniskie darbinieki, kuri to vēl nav veikuši. Redzot, cik strauji viss mūsu valstī notiek, kādas rindas veidojas pie vakcinācijas punktiem, tāpat cilvēku emocionālais noskaņojums – tas viss kopumā ļoti satrauc. Pie tam šķiet, ka tā ir tikai aisberga redzamā daļa, bet neredzamā daļa ir vēl lielāka, – uzsver Artūrs Portnovs. – Jāņem vērā, ka atsevišķos reģionos Latvijā ir ļoti mazs vakcinēto procents un tagad valsts un pašvaldību darbinieki „pa galvu pa kaklu" skrien potēties. Dzirdēju, ka arī Madonā pie „Konzuma" bija izveidojušās lielas rindas, cilvēki šūmējās un izrādīja neiecietību. Bažīgu dara arī tas, kā situācija attīstīsies. Katrs jau strādājam, arī valstiskā līmenī tiek darīts tas, kas jādara, rūpējoties par nacionālo drošību, bet vai esam gatavi sekām, tas ir atklāts jautājums. Katrā ziņā daudz vairāk būtu jāstrādā tieši ar cilvēkiem un valstij vairāk būtu jāiesaista pašvaldību vadītāji, tāpat vietējie līderi.

Lielākajai daļai jau ir
– Lielākajai daļai sertifikāts jau ir, bet atsevišķi darbinieki vēl nav vakcinējušies. Ir, kas to plāno darīt, bet daži apsver domu no darba iet prom. Zināmas problēmas tas radīs, bet, cerams, viss vairāk vai mazāk veiksmīgi atrisināsies, – atzīst Elita Ūdre. – Stingri ierobežojumi bija jānosaka, taču vai tieši tādā veidā, grūti pateikt. Iespējams, tos vajadzēja ieviest jau agrāk, bet tiem vienādi būtu jāattiecas gan uz nevakcinētiem, gan vakcinētiem cilvēkiem, kuri tāpat saslimst un vīrusu pārnēsā. Ja mēs kā pirmo mērķi izvirzām veicināt vakcinēšanos, nevis saslimstības mazināšanos, arī tad tā ir diskutējama pieeja. Rindas pie vakcinēšanas centriem, no vienas puses, liecina, ka noteiktie ierobežojumi daudzus rosina uz vakcinēšanos, bet, no otras puses, jājautā, kāpēc tas tiek darīts – lai mazinātu saslimstību vai lai nezaudētu darbu? Droši vien daudziem to piespiež dzīve, jo cik tad ir tādu, kas tik viegli var pagriezt muguru un zaudēt darbu? Nav arī garantijas, ka, aizejot no darba pašvaldībā vai citā sfērā, kur ir noteikts pienākums vakcinēties, citur šādas prasības nebūs. Vēl gan ir laiks visu rūpīgi pārdomāt un izsvērt. Arī vakcinēties Ērgļos ir visas iespējas, to pie mums visu šo laiku dara ģimenes ārsti.

15.10.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px