Pašlaik tuvojas noslēgumam skolu tīkla sakārtošana Madonas pilsētā, kas ilga vairākus gadus. Madonas Valsts ģimnāzija jau kopš 1. septembra mācības uzsākusi renovētajās telpās Skolas ielā. Arī Madonas pilsētas vidusskolā, kas tika izveidota, reorganizējot Madonas 1. un 2. vidusskolu, remontdarbi tuvojas beigām.
Patlaban gan mācības norit divās plūsmās, kas ietekmē arī mācību procesu, toties turpmāk skolēni varēs mācīties modernās, ar jaunākajām tehnoloģijām aprīkotās, plašās telpās. Kate Apine mācās Madonas pilsētas 11. klasē un norāda, ka šobrīd mācīties ir sarežģītāk: – Manuprāt, mācīties divās plūsmās noteikti ir grūtāk, nekā mācības norisinājās pirms tam. Man stundas sākas dienas vidū un beidzas vēlu vakarā, tas ietekmē pārējo mācību procesu, tāpat ir apgrūtināta nokļūšana skolā, jo dzīvoju ārpus pilsētas, līdz ar to man ir jāpielāgojas satiksmes autobusiem. Taču ļoti patīkami, ka skola un Madonas novada pašvaldība bija atsaucīga un nodrošina autobusu, lai bērni var nokļūt skolā un pēc tam mājās. Es domāju, ka būtu bijis prātīgāk šobrīd, kamēr norit remontdarbi, mācīties attālināti, jo nav pietiekami daudz klases telpu, lai mazo un lielo klašu skolēni varētu mācīties vienā laikā. Tāpat nevar precīzi zināt, cik ilgi mācības noritēs šādā formātā, jo situācijas mēdz būt dažādas, remontdarbi dažādu apstākļu dēļ mēdz ievilkties.
Iepriekšējais mācību gads jau bija pārbaudījums visiem, kad lielākoties mācījāmies attālināti. Mācības attālināti man pašai norisinājās veiksmīgi, jo uzskatu – ja skolēns ir tiešām ieinteresēts mācīties, pildīt, iesniegt laikā uzdotos skolas uzdevumus un sekot līdzi mācību procesam, viss noritēs labi. Vienīgais mīnuss, mācoties attālināti, ir tas, ka skolēns nevar pilnvērtīgi apgūt mācību vielu, jo tās tomēr ir lielākoties pašvadītas mācības un nevar aizstāt darbu klātienē. Manuprāt, izglītības sistēma mūsu novadā ir augstā līmenī, skolām rūp bērni, iespēju robežās tiek nodrošināts kvalitatīvs mācību process.
10.09.2021.