Gandrīz vai katrā Madonas pilsētas domes sēdē tiek izskatīts jautājums par koka graustu un dažādu nojumju nojaukšanu. Izņēmums nebija arī šoreiz – 29. maijā.
Kā atzina Madonas pilsētas pašvaldības būvinspektors Jānis Vilcāns, arī viņš, veicot izpēti, lielā mērā juties izbrīnīts, redzot, ka Madonas pilsētā tomēr ir tik daudz vizuāli nepievilcīgu dažādu saimniecības ēku, šķūnīšu, nojumju vai, precīzāk, graustu, kas iespējami ātrāk būtu jānojauc. Arī Madonas rajona padomes un pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters uzsvēra, ka iesāktais darbs, atbrīvojot Madonas pilsētu no graustiem, ir jāturpina.
Dome, izskatot jautājumu par koka šķūņa-nojumes nojaukšanu Madonā, Liepājas ielā 5, un par koka šķūņa-grausta nojaukšanu Valdemāra bulvārī 9, nolēma uzdot īpašniekiem nojaukt avārijas stāvoklī nonākušo, deformēto malkas šķūni-nojumi Madonā, Liepājas ielā 5, kā arī nojaukt nelikumīgi uzcelto, avārijas stāvoklī nonākušo, deformēto koka šķūni Madonā, Valdemāra bulvārī 9.
Abos gadījumos demontāžas darbi Vispārīgajos būvnoteikumos paredzētajā kārtībā jāveic līdz šāgada 20. jūnijam. Šī lēmuma neizpildes gadījumā Madonas pilsētas īpašuma uzturēšanas nodaļas normatīvo aktu noteiktajā kārtībā organizēs minēto šķūņu-graustu nojaukšanu, bet Madonas pilsētas vispārējā nodaļa normatīvo aktu noteiktajā kārtībā piedzīs no namīpašuma īpašniekiem izdevumus, kas saistīti ar avārijas stāvoklī nonākušā šķūņa-nojumes un šķūņa nojaukšanu.
Lēmuma izpildes kontroli nodrošinās Madonas pilsētas būvvalde.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA