Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Mūs sagaida jauni piedzīvojumi

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 02.09.2021.

Burtu lielums

gluži nemanot ir paskrējis augusts un līdz ar to arī vasara. Esam iekāpuši septembrī, lai dotos pretī jauniem piedzīvojumiem un izaicinājumiem.

Pēc rudenīgi pelēkajām un drūmajām, lietainajām dienām septembris ir atnācis saulains. Bet tas nepavisam nav šīs nedēļas priecīgākais notikums.
1. septembris daudziem iezīmējas ar jauna gada sākumu. Tik patīkami raudzīties priecīgos bērnos, kuri saposušies, ar rudenim raksturīgajiem ziediem dodas uz skolu. Šogad šis mirklis bija īpašs gan bērniem un vecākiem, gan pedagogiem. Atkalsatikšanās prieks, atgriešanās skolas solos – pēc tā bija noilgojušies visi, jo aizvadītais mācību gads lielākoties tika aizvadīts attālināti. Lai arī ir jāpiecieš nelielas neērtības, tomēr mācības klātienē ir neaizvietojamas. Šobrīd lielākās bažas noteikti ir par to, cik ilgi viss būs labi, cik ilgi bērni varēs apmeklēt interešu izglītības nodarbības, mācīties skolas solos, doties pārgājienos un ekskursijās, būt kopā ar draugiem.
Satraukums, jauna pieredze šobrīd ir arī pirmklasniekiem un viņu vecākiem, īpaši, ja pirmais bērns ir uzsācis skolas gaitas. Prieka asaras, saviļņojums skatoties uz mazajiem puišiem un meitenēm, kuri ver skolas durvis, lai kāptu zinību kalnā. Ikviena mamma un tētis noteikti atceras to mirkli, kad paši bija savu bērnu vietā. Cik ļoti viss likās jauns un nezināms. Satraukums, bailes un piedzīvojumi, pirmie draugi, prieki un asaras – tāda bija pirmā skolas diena gan pirms desmit un divdesmit gadiem, gan tagad. Sākums vienmēr ir grūts, bet viss būs labi, augs gudra un zinoša jaunā paaudze. Ir jāvēl izturība un pacietība vecākiem, vadot savas atvases skolas gaitās, bet bērniem nepazaudēt to mirdzumu acīs, dodoties pretī jauniem piedzīvojumiem un zināšanām.
Gribam mēs vai ne, bet septembris asociējas arī ar rudens atnākšanu un kļūst skumji ap sirdi, jo saulaino un silto dienu paliek arvien mazāk. Tomēr nevajag bēdāties, jo katram gadalaikam ir sava burvība, un zelta rudens Latvijā ir īpaši skaists. Laika prognozes vēsta, ka būs pirmās salnas, arī lietus, bet jau nākamnedēļ tiek solīta atvasara. Ir jābauda katrs mirklis, jādodas dabā, sēņot, ogot, pastaigās. Joprojām pagastos norisinās dažādas aktivitātes – sporta dienas, veselības nedēļas. Tajās var piedalīties ikviens un lieliski pavadīt laiku, sasniedzot lielākus un mazākus mērķus, apgūstot ko jaunu un gūstot arī uzvaras. Baudīsim septembri un rudeni!

3.09.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px