Bedrīšu lāpīšana pilsētas ielās, trotuāru sakārtošana ir regulāri ikdienas uzturēšanas darbi, kas atzinīgi tiek novērtēti iedzīvotāju vidū. Tomēr nereti nākas saskarties arī ar kādu problēmsituāciju. Viena no tām – Valmieras ielas augstā trotuāra apmale.
Liene dzīvo Rūpniecības ielā. Dodoties ikdienas gaitās, viņa bieži ir novērojusi, ka vecāki, kas dodas uz pirmsskolas izglītības iestādi, bieži saskaras ar problēmām nokļūt uz trotuāra, jo apmale ir augsta.
– Visbiežāk problēmas rodas vecākiem, kuri dodas ar bērnu ratiņiem, jo ietves mala ir pārāk augsta, un, šķērsojot gājēju pāreju, rati ir jāpaceļ. Tāpat arī bērni ar velosipēdiem un skrejriteņiem pieliek pūles, lai tiktu uz ietves. Trotuārs ir nobruģēts, pa to ir ērti un patīkami pārvietoties, tomēr šī augstā apmale rada nepatīkamus brīžus. Tāpat kā gājēju iecienītā taciņa uz doktorātiem. Valmieras un Veidenbauma ielas krustojumā daudzu gadu garumā ir bijusi taciņa, kuru izmanto gan „Ķīnas mūra" iedzīvotāji, gan doktorātu pacienti. Visus šos gadus tur ir bijušas betona plāksnes, bet laikapstākļu ietekmē tās ir kļuvušas pat bīstamas, jo vietām tās ir nodrupušas, ir radušās bedres. Ziemā šī taciņa ir slidena, arī lai nokļūtu uz Veidenbauma ielas, ir augsta nomale, kas vecāka gadagājuma cilvēkiem izvēršas par pārbaudījumu. Savukārt pavisam nesen redzēju, kā, braucot ar velosipēdu pa šo taciņu, nokrita puisis un smagi pārsita ceļgalu. Kritieni ir vērojami bieži. Varbūt ir plānots nākotnē šo taciņu savest kārtībā? – jautā Liene, kas arī regulāri izmanto šo celiņu, lai nokļūtu mājās.
– Runājot par ietvēm kopumā, Madonā vēl ir palikušas vairākas ietves, kuras joprojām ir sliktā stāvoklī, viena no tām –
neliels posms Valmieras ielā. Tomēr arī rekonstruētajā posmā ir vērojamas problēmas. Viena no tām – visas ielas garumā trotuāram ir augsta apmale. Pretī bērnudārzam ir gājēju pāreja, bet nokļūšana uz trotuāra ir diezgan sarežģīta. Tāda pati situācija ir arī pie skolas. Diemžēl šī situācija tika konstatēta, kad trotuāru izbūve bija jau pabeigta. Skaidrs, ka šī situācija ir jārisina, jāveic darbi, lai apmales augstumu samazinātu un iedzīvotājiem būtu ērti šķērsot ielu un nokļūt uz trotuāra, – skaidro Edgars Gailums, Madonas novada pašvaldības ceļu inženieris. – Savukārt, kas attiecas uz gājēju celiņu uz Rūpniecības ielas māju, kurā atrodas ārstu privātprakses un aptieka, vispirms jānoskaidro, vai zeme pieder pašvaldībai un varam veikt kādus darbus. Taciņa, kas ir izveidota no betona plāksnēm, ir iecienīta iedzīvotāju vidū. Laika gaitā plāksnes ir sadrupušas, stāvoklis ir bēdīgs. Nākotnē noteikti jāpievēršas, lai šo posmu savestu kārtībā. Cilvēki tur iet un noteikti to darīs arī turpmāk. Laika gaitā arī citās ielās ir novērots, ka bruģis iesēžas, izdrūp kāds bruģakmens, veidojas bedrītes, šādas situācijas tiek novērstas nekavējoties.
31.08.2021.